VIDEO | Hubble'i teleskoop jäädvustas vapustavad kaadrid kaugest udukogust

 (82)

NASA ja ESA koos hallatav kosmoseteleskoop tähistab 28. sünnipäeva ja kosmoseagentuurid väljastasid selleks puhuks imekaunid kaadrid Lagoon Nebulast 4000 valgusaasta kauguselt Maast.

Hubble'i kosmoseteleskoop on astronoom Edwin Hubble'i järgi nime saanud kosmoseobservatoorium, mis tiirleb kosmoses ümber maakera. See lendas kosmosesse 24. aprillil 1990. aastal ja igal aastapäeval avaldavad NASA ja ESA sünnipäeva tähistamiseks Hubble'i poolt jäädvustatud kauneid kohti meie universumis. Seekordne jäädvustus Lagoon Nebulast on tehtud 12. ja 18. veebruari vahel.

Hubble'i asupaik väljaspool Maa atmosfääri annab suure eelise maapealsete teleskoopide ees: fotosid ei ähmasta atmosfäär, ei ole valgusreostust. Alates kosmosesse saatmisest 1990. aastal on see olnud üks tähtsaimaid instrumente astronoomia ajaloos. Hubble'i teleskoobil on suur osa paljude avastuste tegemises.

Hubble’i abil saavutatud üks suurimaid läbimurdeid on olnud Universumi paisumiskiiruse kindlaksmääramine. Hubble tööiga kestab seni, kuni kosmosesse peaks jõudma James Webbi kosmoseteleskoop. Nüüd on selle start lükatud 2020. aastasse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare