Vaata, kuidas astronaudid kosmoses trenni teevad

 (5)
Rahvusvaheline kosmosejaam (ISS)
Rahvusvaheline kosmosejaam (ISS)Foto: NASA

Rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) pardal olevad astronaudid uurivad muu hulgas uudseid võimalusi, kuidas inimesed kaaluta olekus treenida saavad.

NASA astronaut Joseph Acaba, kes on ISS-i pardal juba kolmandal lennul, postitas Twitterisse foto, milles treenib uudsel treeningmasinal... Ja horisontaalasendis!

Foto: Twitter/Joseph Acaba

"#Fitness on kosmosereisi ajal ülimalt oluline," kirjutab Acaba postitatud pildi juures. "Katsetame kosmoses väikeseid treeningmasinaid, nagu pildilt nähtav miniatuurne treeningmasin (Miniature Exercise Device ehk MED-2), et uurida, millist trenni ja kui kaua saab kaaluta olekus ning piiratud ruumiga kosmosejaamas teha."

MED-2 seadmete katsetamine on oluline, sest kosmose mikrogravitatsiooni keskkonnas viibides nõrgenevad astronautide lihased ja luud, seega on tulevikus pikematelegi lendudele saadetvatel astronautidele eriti oluline pidevalt trenni teha.

Seni on ISS-i pardal olevad seadmed olnud aga suured ja kohmakad. Vaata videost!


Allikas: NASA

Uurimistulemused on välja selgitanud, et uudsed miniatuursed treeningmasinad tõepoolest töötavad kosmoses: väiksed robotajamid suudavad kosmosejaama meeskonna trenni ajaks treeningmasinatele piisavalt liikumist ja takistust tagada.

Niisiis võib tulevikus ka pikemateks lendudeks senised kobakad masinad välja vahetada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare