Linn mattub pimedusse: Google Mapsi auto pildistas kogemata üles täieliku päikesevarjutuse

 (2)
Linn mattub pimedusse: Google Mapsi auto pildistas kogemata üles täieliku päikesevarjutuse
Ekraanitõmmis/Google Maps

Masin sattus oma ülesandele üht eeslinna üles pildistada astronoomiliselt ideaalsel hetkel - just siis, kui piirkonda täieliku päikesevarjutuse abiga "öö" saabus.

Auto jäädvustas tumeneva taeva, vilkuvad tänavalambid ja isegi taevasse vahtivad jalakäijad. Eelmise aasta 21. augustil toimunud varjutust saab vaadelda, kui siirduda kaardirakenduse vahendusel Missouri osariigis asuva St. Louise eeslinna nimega Maryland Heights.

Esmalt hakkasid teated varjutuse Google Mapsis vaatlemise võimalusest levima netikasutajate seas. Lehekülg Space teatab, et nemad kuulsid huvitavast kokkusattumusest eelmisel nädalavahetusel, kui 2018. aasta USA astronoomiafoorumil pajatas sellest varjutusekütt Michael Kentrianakis.

"Tundub, et Google`i bussid plaanivad üles pildistada iga tee meie planeedil ja neid ei peata miski," kirjutas ta Facebookis. "Isegi mitte täieliku päikesevarjutuse tekitatav öö."

Seda, kuidas päikesevarjutus Maryland Heightsile pimedusteki peale tõmbab, näeb Google Mapsis näiteks siis, kui liikuda sedasama McKelvey Hill Drive`i nimelist tänavat mööda pisut edasi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare