ESTCube’i edulugu lennutas noore Tartu füüsiku USA kosmoseagentuuri tööle

 (7)

ESTCube’i tudengisatelliidi programm on tänaseks jõudnud mitmete rakenduste, doktoritööde, teaduspublikatsioonide ja äriliste koostöölepinguteni – on tehtud täpselt seda mida planeeriti ja enamgi veel.

Vahendab ERR Novaator

Nüüd on jõutud sinnamaani, et ESTCube’i projektis satelliidi juhtimisega tegelenud Andris Slavinskis on kutsutud arendama ameerika kosmoseagentuuri NASA nanokosmoselaevade missioone.

Kuidas saab aga üks noor füüsik tööle maailma juhtivasse kosmoseagentuuri ja mida täpsemalt ookeani taga arendama hakatakse?

Tartu observatooriumis kosmosetehnoloogia osakonda ja ESTCube-2 projekti juhtinud Andris Slavinskis töötab järgmise aasta jooksul külalisteadlasena Ameerika Rahvuslikus Lennundus- ja Kosmoseagentuuris NASA (täpsemalt NASA AMES Research Center’s Mission Design Center) põneva nimega projekti kallal: väikeste satelliitide kasutamine planeetidevahelistes uuringutes. Slavinskise trump satelliitide ja nanokosmoselaevade missiooni (alla 10 kg) arendamisel on tehnoloogiaalane taust – aastaid on töötatud koostöös Pekka Janhuneniga ESTCube-1 satelliidil testitud elektrilise päikesetuule purje kallal.
Loe edasi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare