VANAD KAADRID 1956. AASTAST: Uue Otepää kaubamaja avamist saatsid pikad järjekorrad ning väike Anu sai uued kingad!

 (15)

1956. aastal avati Otepääl uus kahekorruseline universaalkauplus mis kujutas endast moodsat kaubamaja kaasaegse sisutusega ning koos laia kaubavalikuga pidi sellest saama kogu rajooni uhkus. Vastupidiselt aga lubatud suurele tootevalikule, oli tihti just puudus erinevatest igapäevaesemetest.

Viiekümnendatel aastatel oli suur nõudlus villase riide, tööülikondade ning õmblus- ja trikotaažtoodete järgi. See seletab ka suurt huvi uue kaupluse ning just eriti riidematerjalide ning tööstuskaupade vastu. Kaunilt sisustatud poel ning sõbralikel müüjatel pole tühjade lettide keskel aga suurt väärtust, kui poest midagi osta polnud. Kahjuks aga olid hõredad letid tol ajal tavaline nähtus.

Põnev on vaadata ka ostlejate enda väljanägemist - naiste seas tunduvad moes olevat lõua alla seotud villane pearätt ning tutimütsid. Meeste puhul aga nokaga villane müts aga ka karvase äärega nahkmütsid. Väikese Anu vilditud terava otsaga müts on aga oma kaunistustega täitsa omaette mood mida tänapäeval tänaval tihti ei kohta!

Vaata videost, kuidas uus kauplus avati ning väike Anu uued kingad sai!

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare