RAHATEST | Kui hästi tunned Eesti krooni?

 (2)

Kroonituur
KroonituurFoto: Eesti Pank

Sel suvel saanuks Eesti kroon 25-aastaseks. Kallis kadunuke ei sahise enam rahakottides, kuid südameisse on jäänud talle oma soe nurgake. Seepärast tähistab Eesti Panga muuseum krooni sünniaastapäeva ja Eesti riigi 100. sünnipäeva suure üle-eestilise Kroonituuriga!

Kas mäletad veel, kes ilmestas oma range pilguga ühekroonist? Kui palju maksis Tobias? Kas tead, milline oli Kerese suhe rahaga, kes kaheksast krooninäost enim koonerdas või kes oli kõige rohkem võlgu?

Pane oma teadmised proovile juba enne Kroonituuri läbimist: testi enda teadmisi põneva küsimustikuga!

Teise krooniteemalise viktoriiniga saad proovile panna ennast SIIN!

Kroonituuril saab külastada neid mehi ja seda naist, kelle elutööta poleks Eestit ja iseseisvust. Üheksas Eesti muuseumis on avatud selleks puhuks spetsiaalsed näitused, nutirakenduse abil ärkavad ellu rahatähed ning lahendada saab põnevaid ülesandeid. Kõik Kroonituuri läbinud saavad kroonisertifikaadi, milleta Eesti Vabariigi pass jääks jumetuks.

Kroonituur saab piduliku lähte kroonipäeval 20. juunil, mil Eesti Panga muuseumis avatakse pidulikult Kroonituuri külastusmäng, ja kestab 20. juunist 20. novembrini 2017.

Seotud lood:

Osalevad muuseumid: Eesti Panga Muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare Maja, Pärnu Muuseum, Koidula Muuseum, Carl Robert Jakobsoni Talumuuseum, Tartu Ülikooli Muuseum, Eesti Rahva Muuseum, Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

Täpsemat infot Kroonituuri kohta saad Facebookist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare