VIDEO: täna 10 aastat tagasi ilmus Steve Jobsi taskust kõige esimene iPhone

 (49)

9. jaanuaril 2007 San Franciscos toimunud Macworldi konverentsil ütles Jobs, et on seda päeva oodanud kaks ja pool aastat. Kohalesaabunud ahhetasid ja juubeldasid, kui Jobs lisas, et valminud on seade, mis on ühtaegu iPod, telefon ja vahend netis surfamiseks.

"Täna taasleiutab Apple telefoni," teatas traditsiooniliselt mustas pulloveris Steve Jobs oma ettekandes, mis võis olla paljude ta juhitud poolreligioosse loomuga esitluste seast kogu tema karjääri olulisemaid. Kui mitte kõige tähtsam üldse.

Muuhulgas laitis Jobs tollal juba saadaolnud nutifone nende kohmaka funktsionaalsuse ja sellest tuleneva vähese nutikuse pärast. Rahvas aplodeeris, kui Jobs teatas, et Apple`i uut puutetundliku ekraaniga telefoni ei pea kasutama nõelpliiatsi abiga, vaid piisab sõrmedest.

Steve Jobs ja esimene iPhone täna kümme aastat tagasi. AP
Seotud lood:

Esimesel iPhone`il oli 3,5 tolline 320 x 480 resolutsiooniga ekraan, 400 MHz protsessor, 128 MB operatiivmälu, 2-megapiksline kaamera ja kuni 16 GB mäluruumi. Odavaim versioon maksis 499 dollarit.

USA-s jõudis esimene iPhone müügile 29. juunil ja osutus hitiks - juba septembriks oli miljon telefoni müüdud. Novembris tuli telefon ka Euroopa turule, esimesteks riikideks olid Saksamaa, Prantsusmaa ja Suubritannia.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare