Valve teatas, et loob veebivabaduste kärpimisega seotud suurriiki Steami erifiliaali


Steami mängukeskkonna avakuva
Steami mängukeskkonna avakuvaFoto: Kuvatõmmis

Paljud tehnoloogiahiiud on viimasel ajal hakanud juuri alla ajama riikides, mida varasemalt pole olulisteks turgudeks peetud, kuid mis ostujõu kasvades on suurt potentsiaali tõotamas. Üheks selliseks turuks on Hiina, kuhu mängukeskkond Steam on nüüd loomas spetsiaalosakonda nimega Steam China.

Hiina võimud on eriti kurikuulsad enda tsensorite ja veebiteenuseid blokeeriva tegevuse pärast. Just seetõttu võib turg Valve'ile ka parajalt peavalu valmistada, eriti arvestades seda, et Steam teatas hiljuti, et ei ürita enam kontrollida, millised mängud platvormil ilmuvad.

Potentsiaalseid probleeme Hiina võimudega illustreerib edukalt ka see, et varasemalt oli Steam Hiinas täiesti lubatud ning poefunktsioonid on siiani täiesti kasutatavad, kuid eelmise aasta lõpus blokeerisid Hiina võimud mängukeskkonnas ära nn kogukonna funktsiooni (Steam Community). Pärast seda intsidenti on Steam järk-järgult kaotanud turuosa Hiina firmale Tencent, mis Steami-sarnase platvormiga välja on tulnud.

Selleks, et Hiinas uut tulemist korraldada, teeb Valve koostööd Hiina mänguarendajaga Perfect World, kellega on firmal koostööleping alates 2012. aastast. Mängustuudiole kuuluvad ka õigused Valve'i kahe kuulsaima mängu DoTA 2 ja Counter Strike: Global Offensive'i levitamiseks Hiinas.

Täpset aega, millal mänguteenus Hiinas turule tuleb, pole veel välja kuulutatud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare