Vaadake, kuidas Wikipedia reaalajas täieneb!

 (1)
Vaadake, kuidas Wikipedia reaalajas täieneb!
Foto: ekraanitõmmis saidilt

Leidke minut, et tutvuda millegi põnevaga. See ei muuda teie elu ja võib-olla ei naase te selle juurde kunagi, aga... noh, see on lihtsalt põnev. Jutt käib Wikistreami nimelisest saidist, mis näitab, kuidas suurt netipõhist entsüklopeediat Wikipediat reaalajas tehakse.

Wikipedia on hämmastav sait. See sisaldab miljoneid lehekülgi infot; selle kogukond lisab aina uusi lehekülgi ja täiendab või kustutab olemasolevaid, vahendab Übergizmo.

Enamuse ajast on neid muutusi raske märgata - veel minuti eest vananenud andmeid sisaldanud artikkel võib nüüdseks juba täiesti "värske" olla. Aga millal see kõik toimub?

Kui teid on eales huvitanud, kui aktiivne Wikipedia sisuloojate kogukond on ja kui kiiresti nad töötavad, tulebki appi Wikistreami sait.

See ei teegi muud kui näitab reaalajas täienevat nimekirja entsüklopeedias toimuvatest muudatustest. Need toimuvad vahel liiga kiiresti, et järjest lugeda jõuaks, mispuhul saab kasutada pausinuppu. Paberteatmikud, mille täiendusi tuleb pikalt oodata ja kalli rahaga kinni maksta, pole kunagi enne tundunud nii kasutud.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare