Täna on meil luubi all üks tasuta rakendus, mis sama eesmärgi täidab kohati natuke paremini. Nimeks on sellel Notification Toggle, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

Esmapilgul võime mõelda, miks meil sellist funktsiooni üldse vaja on. Üldiselt uued kasutajad ei oskagi esimese hooga sellest nii väga lugu pidada. Samas need inimesed, kel mingis telefonis see funktsioon on olemas olnud, hakkavad üldjuhul sellest puudust tundma.

Tuleme nüüd aga rakenduse võimaluste juurde. Programm kuvab end ilma probleemideta teadete rippmenüüsse ning vähemalt Android 4.1 versiooniga saab valida ka selle kuvamise asukoha prioriteedi (kui kõrgel reaalselt rippmenüüs asetseb).

Siit ka väikene nipp teistele kasutajatele: kui kuvada allapoole, siis kaob teadeteribalt ära programmi ikoon (vähem pealetungivam lahend).

Loomulikult on kasutajal võimalik valida seda, mida kuvatakse. Sarnaselt teiste analoogsete rakendustega on Notification Toggle'i programmi valikus süsteemisätted, nagu näiteks Bluetoothi sisse-väljalülimine, kaamerale ligipääs või ekraani heleduse reguleerimine.

Lisaks tüüplahendina on olemas programmide otseteede lisamise võimalus ning programmide siseste otseteede lisamise võimalus (need funktsioonid on piiratud pigem sihtprogrammi võimalustega).


Visuaalselt poolelt pole rakendusele piiranguid seatud ning kasutaja saab lõppkokkuvõttes (pärast pisikest seadistamist) enda jaoks mugava otseteede kogumi luua.

Nimelt võimaldab programm kasutada kolmandate osapoolte ikoone, olemasolevate ikoonide värvi muutmist ning kasvõi teadeteriba rippmenüüs olevatele ikoonidele lisateksti juurde panna.

Tehnilise poole pealt peab kindlalt ära märkima sedasorti rakenduste omapära. Kui sa oled mingil põhjusel väga "vana kooli kasutaja" ning kasutad mingit Task Killeri tüüpi rakendust, siis lisa see programm erandite nimekirja. Vastasel juhul sulged rakenduse ning kasu otseselt sellest pole.

Teiseks, võimalikud otseteed ning funktsionaalsus sõltuvad suuresti kasutusesoleva Androidi versioonist ning riistvarast. Ning root-kasutaja õigustega seadmes on võimalik liigutada kolmanda osapoole programmiga Notification Toggle'i süsteemirakenduste juurde, et ligi pääseda teatud lisavõimalustele nagu GPSi lülimine jms.

Kelle jaoks?

Artikli alguses sai välja toodud, et mõnedele võib see rakendus tunduda natuke ülearune. Teisalt, nendele inimestele kes kasutavad nutiseadet (olgu see tahvelarvuti või nutitelefon) töövahendina, võib see rakendus olla vägagi kasulik.

Neile, kel vaja teatud funktsioonidele ligi pääseda tihti, kuid ei taha oma virtuaalset töölauda erinevate otseteedega ära risustada, leiab selle rakenduse mugavuse kiirelt üles. Olgu see siis kiire Bluetoothi väljalülimine, WiFi hotspoti aktiveerimine või näiteks kasvõi USB debug funktsiooni aktiveerimine.

Kokkuvõte

Rakendus on mugav ning paindlik ning annab kasutajale võimaluse ligi pääseda erinevatele programmidele või funktsioonidele kergelt, samas hoides töölauda puhtana.

Erinevalt teistest analoogsetest rakendustest suudab see programm hoida ka teadeteriba puhtana ning ei kuva sinna ikoone, mis suhteliselt kergelt häirima hakkavad.