Kui Edge’i välimus ehk ongi keskmisest pilkupüüdvam, siis tänapäevane disain eeldab ilult ka funktsionaalsust ning kumerad servad pakuvad seda paraku vähevõitu. Aga juba olen ka mina ise langenud Edge’i võrku ning mitte sellest ei taha ma täna rääkida, kirjutab Digitest.ee.

Samsung Galaxy S6 ja S6 Edge on põhimõtteliselt kaksikud, kes erinevad üksteisest veidi vaid välimuse poolest. Kaksikuid omavahel võrreldes tuleb aga tunnistada, et Samsung on nende disainierinevustega läinud nii-öelda vihma käest räästa alla.

Kui Edge’i kumerad, kuid teravad servad jätsid mulle täiesti ebafunktsionaalse mulje, siis võrreldes tavalise S6-ga omandasid need teatava lisaväärtuse.

Lihtsa S6 servad on teatavasti kenasti ümaraks lihvitud (meenutades nii hämmastaval kombel Samsungi põhikonkurendi Apple’i viimaseid telefonimudeleid).

Kui iPhone 6 alumiiniumist kest püsib aga seejuures peos hämmastavalt hästi, siis Samsungi poolt kasutatud metall koostöös klaasist esi- ja tagakülgedega muudab telefoni libedaks nagu lutsukala ja õhukeseks nagu kevadise lesta.

Kui aga iPhone’i alumiiniumümbris on suhteliselt kriipsu- ja kraapsualdis, siis S6 servad näivad seevastu olevat veidi kobedamast metallist ning ilmselt säilitavad oma sära kauemaks.

Et klaasist tagakülg on tavalisest enam sõrmejäljelembene, siis tasub perfektsionistil kindlasti eelistada pigem heledama kestaga telefoni.

Tarkvara

Enamike tänapäevaste nutitelefonide tootjate omatarkvara puhul kehtib lihtne maksiim: Less is more. Mida vähem tootja sinna oma tarkvara lisab, seda rohkem mahub sinna kasutajapoolset kraami ja seda rohkem jääb vabaks kasutajale vajalikku ressurssi.

Kuigi Samsung puikles pikalt sellele mõtteviisile vastu, on ta selle tõe oma viimaste mudelitega siiski omandanud.

Ühes asjas on ta (s.t Samsung) ometi endale kindlaks jäänud. See on soovimatus teha koostööd kohalike keeleoskajatega, kes suudaksid Samsungi rakendused jms korrektsesse eesti keelde panna.

Tänu suhteliselt arkaansetele eestikeelsetele vastetele jääb osade funktsioonide eesmärk ja ülesanne täiesti arusaamatuks ning selgub vaid katse-eksituse meetodil. Mõistagi võib siin süüdistada ka adekvaatse eestikeelse leksika puudumist, kuid mina näen antud situatsioonis pigem Google Translate'i programmi liigset usaldamist.

Mul kui algajal audiofiilil tegi aga südame soojaks Samsungi väike ekstraponnistus põnevama helipildi loomiseks. Nimelt võib tarkvara abiga tekitada illusiooni, nagu kuulaks telefonist tulevat muusikat läbi eksklusiivse lampvõimendi.

Loomulikult paneb selline lahendus elupõlise audiohundi põlglikult muigama, kuid lõppude lõpuks räägime me siin ju ainult telefonist, mitte mitmetuhandeeurosest Hi-Fi komplektist. Minu poolt saab Samsung siin igatahes plussi kirja.

Plussi saab Samsung kirja ka mõnede nägusate kasutajaliideste eest Galaxy poekeses (tasuta!), mis ei paista silma mitte idamaise värvikirevusega, vaid pakuvad oma maitseka subtiilsusega silmadele nii olulist puhkust.
Foto: Digitest.ee

Kasutamine

Kui kaasaegsel tipptelefonil jääb võimekusest vajaka, siis peab midagi küll väga valesti olema.

Nii ei pea ka S6-ga mingeid kompromisse tegema – tänu ekraani jagamisele võib isegi mitut rakendust samaaegselt jooksutada. Muidugi kui 5-tollist ekraani ikka jagada.

Tegelikult pole ühegi tipptelefoni juures mõtet võimekusel üldse peatuda, sest näiteks tavakasutaja vaatevinklist on need erinevused praktiliselt tajumatud. Mängud, rakendused – kõik need toimivad nagu lepase reega, ilma vähimagi viivituseta.

S6 on mõnus katsuda ja kätte võtta, kuid seoses üldise libedusega on selle kasutamine – ehk siis käes hoidmine – keskmisest keerukam ning tuleb olla pisut ettevaatlikum.

Hoolimata keskmisest tummisemast olekust ja suhteliselt suurest ekraanist jääb telefon püksitaskus suhteliselt märkamatuks. Minu isiklikust vaatevinklist vaadates sobiks S6 suurepäraselt pigem just peene triiksärgi rinnatasku, mitte trööbatud teksaspükste taskusse.

Kuna olin Samsung S6 akupidavusest varem juba mõndagi head lugenud, siis olid mu ootused siin üpris kõrged. Reaalsus paraku jäi kuuldule alla. Nagu jäi S6 alla ka minu iPhone 6 Plusile.

Mitte küll kardinaalselt, kuid siiski. Õhtuks oli minu iPhone’i akus mahla umbes 10-15% rohkem järgi kui S6-el. Märkimisväärseks muudab selle numbri fakt, et oma telefoni kasutasin ma päeva jooksul märksa rohkem kui katseksemplari.

Kuigi sõrmejäljelugeja on mäekõrguselt parem Samsungi varasematest mudelitest, siis kokkuvõttes ei ole tulemus vähemalt minu jaoks veel eriti kasutajasõbralik.

Minu sisestatud neljast sõrmejäljest reageeris telefon lõpuks, s.t mõne päeva pärast, enam-vähem kindlalt vaid ühele. Ning ka seda näppu tuli sinna asetada väga spetsiifilises asendis.

Iseäranis tüütuks muutis selle privaatsussätte asjaolu, et peale kindlat ja suhteliselt väikesearvulist näpuga katsetamist hakkas turvatarkvara parooli nõudma.

Samsung on siin küll lapsekingadest välja kasvanud, kuid liigub nüüd ringi nooruki Crocs kummikingades.

Huvitava faktina jõudis minuni muuhulgas väide, et S6 pidavat olema ka vee- ja tolmukindel, kuigi Samsung seda ise ei reklaamigi. Siin ei taha ma kutsuda inimesi seda kodustes tingimustes järgi proovima.

Pigem jätab see kasutajale mõõduka lootuse, et kui telefon nt WC-potti libiseb või mererannas lainetesse sulpsatab, jääb see ehk ka mõne kuu pärast töökorda.

Minu kätte jõudis S6 sedapuhku koos kontaktivaba laadijaga, mida võiksin mõneti võrrelda telefoni sõrmejäljelugejaga.

Põhimõtteliselt peaks seda olema väga mugav kasutada, kuid reaalsusel olid taas väikesed lõtkud sees. Nimelt pidi telefoni sellele mustale plastkettale üpris täpselt seadma, et telefon ennast laadima asuks.
Foto: Digitest.ee

Kaamera

Kaamera on vaieldamatult selle telefoni parim osa. Vähemalt minu jaoks.

Juba kaamera käivitamine kahe kodunupu klikiga on ülimalt mugav ja nupukas. Käivitub kaamera küll kiiresti, kuid fokusseerimisega lood enam nii magusad ei olnud.

Teravustamise kiirusest jäi vajaka umbes veerandi tehtud piltide juures. Kindlasti oli see kiirem kui ülejäänud Androidiga nutitelefonidel, kuid mõningat venimist võis kohati siiski märgata.

Ülejäänud kolmveerand piltidest olid kenasti teravad ning neutraalsete värvidega. Tegelikult isegi kraadikese võrra liiga neutraalsed, muutudes kergelt elutuks. Mõistagi on aga selline variant igati eelistatum esimeste telefoniversioonide ülekeeratud toonidele.

Tarkvara on meeldivalt lihtne ja intuitiivne, mis peaks meeldima n-ö tavatarbijale. Samas saab aga väga lihtsalt esile manada terve armaada erinevaid sätteid, mis muudavad S6 kaamera sobivaks ka fotograafias edasijõudnu jaoks.

Vähemalt testperioodi ajal eelistasin ma kasutada Samsung S6 kaamerat oma iPhone 6 Plus’i omale.

Kokkuvõtteks

Samsung Galaxy S6 on suurepärane nutitelefon ning vaieldamatult üks parimaid tegijaid nutitelefonide seas.

Tõsi, antud hetkeks on müügile ilmunud ka LG viimane nutifon G4, millel on kindlasti omad eelised.

Omamata küll võimalust seda omakäeliselt katsetada, arvan siiski, et erinevused on vaid kosmeetilist laadi ja tegu saab suuresti olema vaid maitseeelistustega erinevate tootjate vahel.

Samsung on oma turundustegevuses jätnud n-ö tavalise Samsung S6 telefoni sadakond eurot kallima Edge’i varju, kuigi sisuliselt ei erista neid kahte eriti midagi peale erikujulise ekraani.

Suure tõenäosusega kannavadki Samsungi turunduskulud vilja ning enamik ostjatest valib endale edevalt kumeraservalise ekraaniga Samsung Galaxy S6 Edge’i hoolimata selle kallimast hinnast.

Mõistlikumale ostjale aga võib julgesti soovitada tavalist S6 versiooni hoolimata selle liigsest libedusest. Viimase vastu aitab suurepäraselt kui soetada telefonile praktilised n-ö märkmikukaaned.

Lisaks telefoni kaitsmisele kriimustuste ja kukkumisel tekkivate vigastute vastu võimaldavad sellised kaaned telefoni ülimalt mugavalt käes hoida.

Surudes telefoni taha painutatud esikaant keskmise ja nimetissõrme vahele jääb pöial ekraanil liikumiseks mugavalt vabaks. Isegi kui see nipp jäi nüüd paljudele arusaamatuks, siis on ilmselt siililegi selge, et paarikümneeurone ümbris on kordades säästlikum kui osta teravamate külgedega Samsung Galaxy S6 Edge.

Foto: Digitest.ee