Aeg on edasi läinud ja ilmunud jätkumudel Pebble Time, mis omakorda edukaimaks Kickstarteri projektiks kujunenud (20,3 miljonit dollarit). Algupärane Pebble on muide kolmandaks langenud, kirjutab AM.ee.

Legendaarne kell ajab oma liini ning tootjal on õnnestunud enda juurde meelitada ka hulk äppe ja teenuseid, mis toetavad ligi nädal laadimata kestvat nutiseadet. Ekraan, muide, on tehnoloogiaga, mida võib nimetada värviliseks e-paberiks ja mis taustavalgustust kogu aeg ei vaja.

Seekord ei saa me aga alustada testi traditsiooniliselt Windows Phone´iga, sest ametlikult pole Pebble´il mobiilirakendust Windowsi platvormile olemas. On vaid iOS-ile ja Androidile. Seega võtame testimiseks Androidi telefoni ja ühendame selle muretult kellaga.

Mobiilis tuleb peale Bluetoothiga paaritamist alla laadida Pebble Time, mis lisaseadme seadeid juhib ja nutikellale uusi äppe alla laeb.

Äppide hulk on muljetavaldav – leidub kõike sadadest animeeritud ja animeerimata sihverplaatidest spordi-, transpordi-, reisimis- ja ärirakendusteni.

Isegi kompassi äpp on, ja kaardiäpp. Viimane kuvab pisikesel ekraanil kribuna Google Mapsi, Openstreetmapsi või mõne muu kaardi, mida nuppudest saab kerida. Imelisi äppe on veelgi kuni Uberi, Swarmi (Foursquare), Tripadvisori või Endomondoni.

Kuid enne veel natuke Pebble Time´i välimusest ja kasutatavusest.

Ekraan on pisike ja selle pildinäitamise tasapind klaasist kõvasti sügavamal, mistõttu tubastes või natuke hämaramates tingimustes pole nähtav vaatenurk väga lai.

Värviline pilt on küll alati näha, kui vähegi valgust on, kuid küljelt vaatama asudes tumeneb. Ühtegi nuppu vajutamata vaid rannet vaatamiseks liigutades lükkab taustavalgustus end sisse ja siis on pilt veelgi selgem.

Puutetundlikkus puudub, aga seda asendavad neli nuppu. Põhimõtteliselt on nende nuppude tähendus lihtne ja selge – seega kasutajaliides saab üsna ruttu selgeks ja meeles võib pidada järgmisi funktsioone.

Paremal on kolm nuppu (“üles”, "vali välja” ja “alla”), vasakul aga “tagasi”. See vinupp on natuke vales kohas. Hoopis mugavam oleks tagasinuppu vajutada, kui see vasaku külje ülemises ääres olemise asemel asuks mugavalt allservas. Samuti võiks nupud natuke kergemalt käia.

Kell on veekindel (kuni 30 meetrit) ja laetav spetsiaalse magnetilise adapteriga, mille teise otsa käib USB pistik.

Aku peaks ametlikult kestma 7 päeva. Seitsmenda päeva hommikuks oli järel 10%, seega kõlab usutavalt.

Foto: AM.ee

Sport ja liikumine

Pebble Time sisaldab sammulugemise, kilomeetrimõõtmise, une, aktiivse aja ning kalorite arvestamise äppi Pebble Health, ekraanile on suudetud mahutada isegi nädalane saavutuste graafik.

Teeme jälle läbi oma testi, kus võrdleme telefoni enda sammu- ja aktiivsusmõõtjat ning nutikella oma. Telefoniks endiselt Lumia 640 XL, mille mõõtmistulemused on üsna täpsed ja vastavad tegelikkusele. Tulemused küll erinevad, kuid mitte palju.

Windows Phone
Samme: 16 642
Kilomeetreid: 12,08
Kaloreid: 2749

Pebble Time
Samme: 17 407
Kilomeetreid: 15,6
Kaloreid: 2048

Pebble Time´i suurest äppidehulgast valime mõned põnevamad sihverplaadid, mis näitavad ühel ekraanil nii osutitega aega, samme kui ka kilomeetreid ja lisaks temperatuuri Tallinnas.

Õues katsetamiseks laadime kompassi ja kaardirakenduse. Kaart töötab kellas esimesel päeval hästi, hiljem näitab vaid musta ekraani.

Kuid kaardi kasutamine kellaekraanil on nuppudega niigi üsna tülikas: pidevalt peab vahetama nuppude režiime suurendamiseks-vähendamiseks, üles-alla või vasakule-paremale nihutamiseks ning kõndides on see tülikas kui mitte võimatu.

Kaarti nii pisikeselt ekranilt vaadata on nagu lukuaugust piilumine ja selleks tähtsaks tegevuseks tuleks ikka mobiil suure pildiga taskust välja võtta.

Hoopis kasulikum reisiäpp on randmel Nav Me, mis kuvab Google Navigationi juhatused kella ja annab vibreerimisega märku, millal peab pöörama. Jalutajale võõras linnas pakub see ikka väga palju tuge.

Eraldi äpp aitab kellast ka kõnesid vastu võtta või neist keelduda. Kalendrist tulevad pidevalt teated ja lihtsalt nooleklahvidega üles-alla liikudes saab kulgeda mugavalt nii minevikus kui ka tulevikus, vaadates toimunud ja eesootavaid sündmusi.

Kokkuvõtteks – kas mitte liiga mängukella moodi?

Pebble Time´i kaks suurt plussi on nädal aega kestev aku ja värviline e-ink tehnoloogiaga ekraan, mis näitab alati pilti ja ei kuluta akut.

Miinuseks võib nii kalli kella puhul pidada natuke liiga mänguasjalikku välimust. Tegelikult on ka sisemus nagu lastekellal kergelt koomiksilaadse disaini ja animatsioonidega. Sama stiili on järginud ka paljud äpitegijad.

Spordikellaks on Pebble Time hea. Mõõdab samme ja läbitud vahemaid üsna täpselt. Lisaks on olemas tugi mitmetele spordi- ja träkkimisprogrammidele (Endomondo, Runkeeper).

Tulevikus saab laadimisklemmide külge ühendada ka kella lisaseadmeid: GPS-i, pulsimõõtja jne. Seega on Pebble Time mingis mõttes ka tulevikukindel.

PLUSSID:

+ aku kestab nädala isegi värvilise ekraaniga
+ äppide valik on päris korralik, tuntud teenused toetatud

MIINUSED:

– ekraan on kohati halvastiloetav
– välimus pole soliidne, vaid liiga mängukellalik

TEHNILISED ANDMED

Nutikell Pebble Time
* Hind: 168,50 eurot (Tehnikaekspert)
* Ühilduvus: iOS; Android (Windows Phone'ile vaid mitteametlikud äpid)
* Operatsioonisüsteem: Pebble OS
* Ühendus mobiiliga: Bluetooth 4.0
* Mikrofon: jah, käskluste edastamiseks
* Veekindlus: jah, kuni 30 meetri sügavusel kuni 30 minutit
* Ekraan: e-ink, 64 värvi, 1,25-tolline, 144 x 168 pikslit
* Aku: 168 mAh, 7 päeva
* Kaal: 42,5 grammi