Sülearvutite tulevik? Aceri Iconia loobub klahvidest topelt-puutekuvari kasuks

 (11)

Kahe puuteekraaniga Acer Iconia
Kahe puuteekraaniga Acer Iconia

Kaasaegses maailmas, kus juba peaaegu kogu uus tehnoloogia on teatud määral virtuaalne, tuleb aeg-ajalt turule mõni toode, mis ometi kõigist teistest radikaalselt erineb. Ettevõtte Acer America loodud seade Iconia ei ole tegelikult ei sülearvuti (laptop) ega e-märkmik (notebook). Ettevõte ise nimetab seda „puutetahvliks“ (touchbook), kuna sel puudub klahvistik.

Iconia kujutab endast kaasaskantavat arvutit, mis käib lahti sarnaselt merekarbi-stiilis e-märkmikele, mille ülemisse poolde on monteeritud ekraan — Iconial on aga teine ekraan seal, kus tavalisel rüperaalil peaksid olema klahvid, vahendab PhysOrg.com. Just nii: see on topeltkuvariga tahvelarvuti!

Alumist osa kaksikekraanist saab kasutada sekundaarse kuvarina, ent selleks, et arvutit kuidagi juhtida saaks, kuvab Iconia oma puutetundlikele kuvaritele erilise virtuaalse klahvistiku. Otse klahvistiku all on virtuaalne puutepadi. Jah, me saame aru, et puutekuvarile paigutatud puutepadja kontseptsioon võib tekitada segadust, ent kui te seda näete, saate tõenäoliselt aru, mida see endast kujutab.

Virtuaalne klahvistik võimaldab paljugi sellist, mida füüsilise klahvistikuga on praktiliselt võimatu saavutada. Alustuseks paneb ainuüksi pihkude asetamine kuvarile Iconia kuvama täismõõdus QWERTY-klahvistikku. Virtuaalne klahvistik toetab mitut keelt; keelte vaheldamine kajastub ka virtuaalsete klahvide esituses. Lisatud on „ennustava“ tekstisisestuse funktsioon, mis võimaldab klahvistikul vigu tegemata kiirkirjutada. Ning kuna kogu klahvistiku tööd kontrollib tarkvara, on oodata hulka tulevikus pakutavaid täiendusi nagu konkreetse kirjatüübi tähekujude kuvamine klahvide pinnal.

Loe veel

Seotud lood:

Rakendus nimega Acer Ring kasutab mitmik-puutekuvari võimalusi ära täiel määral. Rakenduse käivitamiseks piisab ühe käe viie sõrme asetamisest kuvarile. Haarava liigutusega saab kuvatavat ketast kummaski suunas keerutada; see võimaldab rakenduste ja suvandite lihtsat sirvimist üheainsa liigutusega.

Samuti kaasneb Iconiaga „viiperedaktor“ Gesture Editor. See on eriti hõlbus viis raali isikupärastamiseks, kuna võimaldab kohandada Iconia soovitud moel reageerima mitmesugustele žestidele. Kõigepealt lubab redaktor määratleda viipe ning seejärel omistada sellele funktsiooni — mõne rakenduse käivitamise, veebilehe avamise, töölauakuvasse liikumise vms. Näiteks piisab avatud brauserilehtede vahel edasi liikumiseks ühest viipest vasakult paremale, tagasiliikumiseks aga viipest paremalt vasakule. Samuti on võimalik salvestada viibe, mis arvuti lukustab.

Seadmele lisatud rakendus SocialJogger koondab kogu teie sotsiaalmeedia ühte kohta, nii et saate üheainsa pilguheiduga ülevaate sellest, mis toimub teie Facebooki, YouTube’i ja Flickri kontodel. Korraga saate avada kolm akent, mis kuvavad eri funktsioone, samas kui ülemine aken kuvab kõigi tulemusi korraga.

Kuna Iconial on kaks kuvarit, saate alumist loomulikult kasutada kas kahe eraldise või ühe suure andmekomplekti kuvamiseks. Iconia ise avaneb peaaegu lamedasse tööasendisse, mis teeb võimalikuks ka ühe suure virtuaalkuvari rakendamise, mis on soovitav näiteks veebilehe sisu kuvamiseks nii, et seda oleks võimalikult vähe vaja üles-alla kerida. Samuti saab peaaegu iga avatud akna, olgu tegu dokumendi, arvutustabeli või muuga, venitada kahele ekraanile.

Täpsemat teavet seadme kättesaadavuse ja hindade kohta leiate Aceri veebilehelt.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised