Samsungi elektroonikaimpeeriumi pärijale ja tegelikule juhile määrati viieaastane vanglakaristus

 (6)

Samsungi elektroonikaimpeeriumi pärijale ja tegelikule juhile määrati viieaastane vanglakaristus
Lee Yae-yong kohtust lahkumas. AP

Samsung Electronicsi juhatuse aseesimees, tegelik juht ja elektroonikaimpeeriumi eeldatav pärija Lee Jae-yong saadeti viieks aastaks vangi. Seouli kohus leidis, et mees on süüdi valetunnistuste andmises, altkäemaksu andmises ja ametiseisundi kuritarvitamises.

Lee andis altkäemaksu eelmisele Lõuna-Korea presidendile Park Geun-hyele. Mees soovis riigi tuge mõningate ettevõtete omandamisel, mis oleksid Samsungi positisooni turul tugevdanud. Lee Jae-yong arreteeriti veebruaris.

Kui eelmise aasta teine pool ja selle aasta algus (Galaxy Note7 süttimisskandaal ja altkäemaks sinna otsa) olid Samsungi jaoks väga keerulised, siis pärast seda, kui Lee Jae-yong arreteeriti, on korporatsioonil kõik tõusvas joones läinud.

Ehkki Lee Jae-yong on Samsungi de facto juht, on juriidiliselt korporatsiooni eesotsas tema isa Lee Kun-hee, kes üheksa aastat tagasi samuti süüdi mõisteti (põhjuseks maksupettus ja altkäemaksud) ja kellele määrati kolmeaastane tingimisi vanglakaristus. Talle anti aga armu ja nii arvab The Verge, et ka Lee Jae-yongile võidakse armu anda, kuna Lõuna-Koreas pole see haruldane - halastatud on näiteks ka Hyundai, SK ja Hanwha juhtidele. Eeldatavasti kaebab Lee Jae-yong otsuse edasi ja nagu CNBC ütleb, on mehe advokaat kindel, et karistus vaadatakse ringi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised