Samsung hakkab katsetama uut lähenemist, kus uued funktsioonid ei jõua esimesena lipulaevadesse, vaid hoopis teistesse telefonidesse

 (26)
Samsung Note 9
Samsungi uusim äriklassi lipulaev Note9Foto: Madis Veltman

Samsungi mobiiliseadmete osakonna juht DJ Koh ütles CNBC-le, et firma hakkab uusi funktsioone välja töötama lipulaevade asemel hoopis keskklassi-telefonidele, kuna tipptelefonide müüginumbrid on kehvad, vahendab The Verge.

"Minevikus tõime me uue tehnoloogia ja telefoni spetsiifilised erisused (inglise keeles differentiation) alguses oma lipulaevadesse ning keskklassi-seadmetesse jõudsid need hiljem," rääkis Koh CNBC-le. "Sel aastal oleme me strateegiat muutnud ning liigutame uut tehnoloogiat hoopis keskklassi-seadmetest tipptelefonidesse," ütles ta.

Esimene telefon, mis uut strateegiat järgima peaks, on sel aastal tutvustatav Galaxy A-seeria telefon, mis on Samsungi keskmise hinnaklassi telefonide lipulaev. Pole veel teada, mis funktsioonid telefonil olema saavad, kuid seda saab näha aasta lõpus, kui Samsung oma telefone tutvustab.

Pea kõikide tuntud telefonitootjate lipulaevad on viimastel aastatel näidanud pettumusttekitavaid müüginumbreid. Oma osa on siin nii tipptelefonide hindade pideval tõusul kui ka Hiina tootjate esiletõusul, kes pakuvad lipulaeva-vääriliste tehniliste näitajatega telefone tihti pea poole odavamalt.

CNBC intervjuu tipuks tunnistas Koh, et tegelikult ongi kogu uue strateegia põhjuseks nn milleenialid, ehk 1990ndatel ja 2000ndatel aastatel sündinud, kellel ei ole raha tipptelefonide ostmiseks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare