Nupu- või nutitelefon? Kui see kiip ilmub, siis suurt vahet enam pole!

 (33)

Nupu- või nutitelefon? Kui see kiip ilmub, siis suurt vahet enam pole!
(Foto: tootja)

Qualcommi uus kiip 205 Mobile Platform kaotab ühe peamise erinevuse, mis nupu- ja nutitelefone eristab.

See kingib tavamobiilidele LTE ehk 4G mobiilse interneti, mis lisab seni eelkõige nutiseadmetega seostatavad võimalused nagu netipangandus, striiminguteenused, VoLTE-telefonikõned jms.

205 Mobile Platform ehk 200-seeria kiibid on on nutiseadmetele mõeldud Snapdragon-kiipidega võrreldes muidugi tagasihoidlikumate võimalustega.

Sellise kiibi ümber saab koostada nuputelefoni näitajatega nagu:

* kuni kahe tuuma ja 1,1 GHz taktsagedusega protsessor, Adreno 430 graafika + OpenGL tugi, Snapdragoni turvaplatvorm

* toetab Linuxi põhist opsüsteemi

* kuni 480p ekraan (640 x 480 pikslit)

* 3 MP esi- ja tagakaamera, näitab 720p videot, salvestab 480p videot 30 kaadrit sekundis, tunneb failivorminguid .264 (AVC), MP4, VP8

* Cat4 LTE ehk 4G mobiili-internet kiirusega 150 Mbit/s alla ja 50 üles, toetab lahendusi VoLTE (telefonikõned 4G võrgu teel) ja Voice over WiFi (nagu internetikõne, aga wifi võrgu teel)

* kuni 45 päeva ooteaega, 20 tundi kõneaega ja 86 muusika esitamist pakkuv aku

* wifi n või a/b/g, Bluetooth 4.1, GPS/GLONASS/Beidou, aga ka Assisted GPS, OTDOA ja Low Power Geofencing and Tracking, FM raadio,

* 384 MHz töömälu (LPDDR 2 või 3), eMMC 4.5 välgu-andmeruum, MIPI-DSI liides, pin'ide poolest ühilduv Snapdragon 210/212-ga, kahe SIM-kaardi tugi

Seotud lood:

Kokkuvõttes võib nentida, et 205 Mobile Platform tõotab ühendada "kahe maailma parima". Ühelt poolt tähtsamad nutitelefoni võimalused, mis 4G mobiili-internetist sõltuvad; teisalt nuputelefoni odavus ja kauakestev aku.

Kiibid on juba tootmises, neid kasutavad telefonid võivad müügile jõuda kõige varem aasta teises veerandis. Hetkel suurima põnevusega oodatud nuputelefon Nokia 3310 muide LTE-d ehk siis 4G mobiili-internetti ei paku, Qualcommi uudsest platvormist rääkimata.

Paraku 205 Mobile Platformiga telefonide sihtgrupiks mõeldud arenevad turud nagu Ladina-Ameerika ja India. Loodetavasti pakub tootja neid või sarnaseid uuemaid kiipe ka lääne mobiilidele või odavnutitelefonidele.

Kiika ka Qualcommi tootelehele

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare