Kas tulekul võib olla iGaret või iJoint? Apple patenteeris nüüd igatahes aurusti

 (6)

Kas tulekul võib olla iGaret või iJoint? Apple patenteeris nüüd igatahes aurusti
Kaader Pekingi rahvusvaheliselt veipimismessilt VAPE CHINA EXPO paar aastat tagasi. Reuters

CNN teatab, et patendi andis eelmisel aastal sisse Apple´` i töötaja, see avalikustati aga jaanuari lõpupäevil ning lahenduse täpsem plaan näeb ette kambrit, milles asub reguleeritava temperatuuriga plaat, mida kuumutades sellele asetatud aine aurustada saab.

CNNi hinnangul meenutab mehhanismi kirjeldus seda, kuidas toimib e-sigaret - selles aurustatakse vastavat vedelikku. Aurusteid kasutatakse muidugi lisaks e-sigarettidele mujalgi, näiteks põllumajanduses ja tervishoius, nii et võib-olla on Apple`il midagi mastaapsemat mõttes.

Kui aga Apple peaks veipimismaailmasse sisenema, võib see tähendada, et suurkorporatsioonid asuvad kanepibisnesiga tegelema. Apple CNN-i järelpärimisele patendi kohta ei vastanud. On aga üldteada, et USA osariikide seadusandlus on nii ravi kui lõõgastuse eesmärgil kanepitarvitamise suhtes järk-järgult sõbralikumaks muutunud. Ning Apple`i peakorter asub Cupertinos California osariigis, kus läinud aasta novembris kanepitarvitamise legaliseerimise poolt hääletati.

Ja muidugi võib juhtuda ka nii, et patendist ei võrsu otseselt midagi. Apple on varem patenteerinud ka näiteks kokkuvolditava telefoni ja ümber käe mässitava ekraani ning kumbki neist pole füüsilise tootena turule jõudnud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare