Olulisim asi, mis seda suure-ekraanilise iPad Pro tahvelarvutiga väliselt seob, on kolm hõbedast täppi vasakul küljel, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Need täpid on ühenduskontaktid lisatarviku Apple Smart Keyboard jaoks. Mitte ekraani mõõtmed ega lahmakas korpus, vaid just see ühildumine klaviatuurkattega teebki Apple'i arvates ühe tahvelarvuti PRO-ks.

Muidugi on uue iPad Pro juures ka muid täiustusi, mis teevad selle väärt seadmeks. Näiteks helikvaliteet on tänu neljale eraldi kõlarile nüüd oluliselt parem kui senistel Airi mudelitel.

Lisaks on tahvelarvuti tagaküljel asuv 12 MP välklambiga kaamera täpselt sama hea nagu uuemalel iPhone-nutitelefonidel. Ja muidugi on üheks olulisimaks trumbiks võimsus, mille tagavad 2,26 GHz A9x protsessor ja 12-tuumaline graafikaprotsessor. Uurime lähemalt.

iPad Pro 9.7″ tahvelarvuti üheks erinevuseks – võrreldes iPad Air seeriaga – on mudelite saadavus. Nimelt pole iPad Pro saadaval 16 GB versioonina – väikseim mälumaht on 32 GB.

Photopointi e-poodi jõudsid eelmise nädala lõpul need 32 GB mudelid kolmes värvitoonis ja varustatud nii 4G ühendusega kui ka ilma. Kokku 6 erinevat iPad Pro 9,7″ tahvelarvutit. Siin postituses võtame karbist välja halli värvi 32 GB mälumahu ja ainult WiFi ühendusega versiooni.

Karbist välja võttes jääb silma, et iPad-tahvelarvutit kattev kile pole mitte läbipaistev-läikiv (nagu seni), vaid matt.

Ehk on seegi väike viide selle tahvelarvuti PRO-staatusele, sest on ju teada, kuidas näiteks profifotograafid eelistavad arvutimonitoridel läikiva ekraani asemel matti. Muidugi jääb ka teine võimalus, et matid kiled olid soodsamad.

Vastukaaluks sellele mõttetule mõttearendusele tuleb kohe asjalik võrdlustabel ka:

ekraanitõmmis

Karbis on: laadimisadapter, Lightning-kaabel laadimiseks ja andmesideks, stiilne kasutusjuhend, kaks Apple'i logoga kleepsu ja iPad Pro 9.7″ hall wifi.

Üks iPad Pro omadusi, mis seda tahvelarvutit sarnase korpuse ja ekraaniga iPad Airi seeriast eristab, on True Tone Display. Ülal pildil pakutakse tahvelarvutit töökorda seadistades kasutajale võimalust testida, kuidas see toimib.

Lambid, mille all tahvelarvuti parasjagu oli, olid päris külma valgusega fotolambid – True Tone vahe tuleb rohkem välja soojema valguse paistel.

iPad Pro 9.7 tahvelarvuti ambientvalguse sensor suudab lisaks valguse eredusele mõõta ka valguse tonaalsust ja seada tahvelarvuti ekraani valgustust vastavalt sellele kas külmemaks või soojemaks.

Näiteks – kui tahvelarvutit vaadata koduses hubases valguses, ei ole iPadi ekraan enam nii sinakas, vaid vastavalt ümbrusele kollasem. Õue, sinakama valguse kätte minnes on aga ka ekraani taustavalgustus taas sinisem.

Selle kõige tulemusena on ekraani mugavam vaadata ja ekraanilt paistvad värvid on täpsemad.

Foto: blog.photopoint.ee

Üldise disaini poolest ei erine iPad Pro 9,7″ senisest iPad Air 2 tahvelarvutist kuigivõrd. Esikülg on klaasist, ülejäänu metallist ning ekraani ja tahvelarvuti ääre vahele jääv raam on väga kitsas. Selle kitsa raami tõttu tundub, nagu oleks ekraan eriti suur.

iPad Air 2 ja iPad Pro 9,7″ ekraanid on täpselt sama suured ja täpselt sama lahutusvõimega. Apple'i sõnul on uue Pro ekraan aga Air 2 ekraaniga võrreldes 25% suurema värviküllastusega.

Sarnaselt suure iPad Pro tahvelarvutiga on ka väiksema Pad Pro vasakul küljel kolm hõbedast täppi. Need on kontaktid, mis ühendavad tahvelarvutiga klaviatuurkatte Apple Smart Keyboard.

Foto: blog.photopoint.ee

See pole mitte lihtsalt klaviatuur, vaid ka ekraanikaitse ja tahvelarvuti alus.

Just selle ühilduvuse tõttu ei nimeta Apple seda iPadi mudelit mitte iPad Air 3, vaid hoopis iPad Pro. Apple soovib selle nimetusega teada anda, et iPad Pro 9.7″ on oma olemuselt praktiliselt sama võimas, kiire ja funktsionaalne nagu suur iPad Pro – ainult väiksem.

Erinevusi iPad Air 2 tahvelarvutiga on tegelikult palju rohkem kui arvata võiks. Näiteks kaamera. Lääts ulatub küll iPadi korpusest mõne millimeetri jagu välja, kuid see-eest on pildi lahutusvõime 12 MP.

Lisaks on iPad Pro 9,7″ esimene Apple'i tahvelarvuti, mille kaamerat abistab hämaras välklamp. Ja mitte suvaline, vaid viimaste iPhone-nutitelefonide tagaküljelt tuntud True Tone LED välklamp.

Sarnaselt suure iPad Pro tahvelarvutiga on ka väiksemal nüüd kokku neli kõlarit (kaks all ja kaks üleval) ning see muudab muusika kuulamise ja filmide vaatamise oluliselt nauditavamaks. Heli on oluliselt ruumilisem ja rikkam kui iPad Air 2 tahvelarvutil.

Foto: blog.photopoint.ee

Apple on järk-järgult oma tahvelarvuteid võimekamaks muutmas. Kui seni panustati vaid kiirusele ja mõõtmetele, siis nüüd on hakatud Androidi maailma eeskujul lisama mugavamaid ühendusvõimalusi lisatarvikute jaoks.

Ja kuulutama, et koos lisatarvikutega sobib tahvelarvuti töö tegemiseks sülearvuti asemele. Kindlasti mõnel juhul sobibki.

Päris sülearvutit üks Apple iPad Pro 9,7″ ei asenda. Nendele, kes otsivad kõige paremat 10″ ekraaniga tahvelarvutit, võiks Apple uusim Pro aga olla esimene valik küll.