Hea uus asi: USB 3.2 liigutab andmeid kiiremini ka vanemate seadmete puhulHea uus asi: USB 3.2 liigutab andmeid kiiremini ka vanemate seadmete puhul
Cable Mattersi "superkiire" USB 3.0 kaabel. (Foto: tootja)

USB on niigi arvutites ja muudes seadmetes üldlevinud ja levinud andmeedastusviis, aga uus standard 3.2 võib selle isegi populaarsemaks muuta.

USB 3.2 muudab nimelt andmeedastuse kiiremaks, aga mitte ainult tulevaste seda toetavate seadmete jaoks, vaid ka nende jaoks, mis veidi vanemaid standardeid kasutavad (3.1 või 3.0).

3.2 avab nimelt 3.1-le ja 3.0-le andmete-lisaraja (lane), nii et esimene hakkab edastama 10 asemel 20 Gbit/s ja teine 5 asemel 10 Gbit/s. Ehk siis USB 3.2 hostseadme ja SuperSpeed-kaabliga võib faile kopeerida kiirusega kuni 2 GB/s.

Vastav võimekus on "superkiiretes" USB-C kaablites juba olemas, arendajad mõtlesid sellisele tulevikuvõimalusele juba ette.

Need arvud meenutavad juba Thunderbolt 2 pakutavat, aga reaalne seis pole paraku nii roosiline. Seniste kiirustega täpsemalt. Testid näitavad pahatihti, et USB 3.0/3.1 seade ei jõua võimalikele tippkiirustele isegi lähedale. Pigem saavutavad sellest poole, näiteks 3.0 mälupulga puhul 254 ja 170 MB/s. Kiirusi tõmbab alla välkmälu, kuigi sellealased tehnoloogiad õnneks arenevad kiiresti.

Arendajad panevad USB 3.2 standardi lõplikult paika tänavuse aasta lõpuks, mis tähendab, et 2018. a esimeses pooles peaks ilmuma ka esimesed seda kasutavad seadmed.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare