Forte testib: vastupidavustelefon tavaliselt head pilti ei tee, kas Blackview BV8000 Pro ületab ootusi?

 (5)
Forte testib: vastupidavustelefon tavaliselt head pilti ei tee, kas Blackview BV8000 Pro ületab ootusi?
Foto: tootja

Kaamera pole tavaliselt olnud rugged-telefonide tugevaim külg. Kunagi sai käes hoitud CAT-i telefoni, mis kõigele vastu pidas ning tol kolme aasta tagusel mudelil oli kehv kaamera isegi arvestades tolle aja tehnikat. Sestap Blackview telefoni esmalt proovides suhtusin sellesse suure skepsisega.

Reaalsus on aga see, et kuigi tipptelefonidele Blackview oma kaameraga vastu ei saa, on tegu ikkagi vägagi korraliku pildimasinaga.

Piltidel on isegi üllatavalt suur dünaamiline ulatus ning väikeselt ekraanilt vaadates samuti detailsus. Suuremal ekraanil, näiteks arvutist vaadates, aga on näha, et sensor on ikkagi pisike ja 16 MP puhul on piksel väga pisikeseks muutunud, ehk detail läheb kaduma ja pildikvaliteet suumimist ei kannata.

Blackview BV8000 Pro Foto: Hendrik Osula
Blackview BV8000 Pro Foto: Hendrik Osula
Seotud lood:

Kaameraäpp on aga komplitseeritud ning funktsioonide rohkus teeb selle aeglaseks. Tore lisandus on aga eraldi pildistamisnupp, mis paljude tootjate jaoks enam oluline pole. Pildistamisele aitab see aga kaasa küll! Seega selle hinna juures (309 eurot, Starcom) telefoni ostmine kaamera taha küll ei tohiks jääda.

Lühidalt telefonist ka: minu arust päris okei masin isegi, kartsin oluliselt hullemat (rugged-seadmed ei hiilga üldiselt ka võimsusega). Võrdlemisi kiire isegi, kuigi olen harjunud kiiremaga. Ekraan pole nii tundlik kui tavatelefonide puhul harjunud.

BV8000 Pro on käes on muidugi massiivne, samas kummist äärte tõttu mugav.

Loe ka Forte pikemat arvustust, mis ilmus 13. detsembri Eesti Päevalehes!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare