Ebanormaalne: mänguarendaja toob lähiajal välja koolitulistamissimulaatori

 (33)
Ebanormaalne: mänguarendaja toob lähiajal välja koolitulistamissimulaatori

Mänguarendaja Revived Games koostöös turustaja ACID-iga on valmis teinud eriüksuste tegevust simuleeriva arvutimängu, kus on võimalik tegutseda ka koolitulistajana.

Mängu nimi on Active Shooter ja hetkel on mängu plaanipärane avaldamine kavas populaarses mängukeskkonnas Steam, kus sellel oma leht juba täiesti olemas on. Hetkeplaanide kohaselt tuleb mäng välja 6. juunil.

Praeguseks on mängu avaldamise takistamiseks loodud ka petitsioon leheküljel Change.org. Artikli ilmumise hetkel oli mängu ilmumise vastu oma allkirja andnud 19072 inimest.

Mängu loojad ise on olukorda kommenteerinud blogipostituse vahendusel, öeldes järgmist: "Mäng ei propageeri vägivalda, veel vähem massimõrva tulistamise näol. Active Shooter on dünaamiline eriüksuse simulaator, kus mängijatele pakutakse dünaamilisi rolle."

Lisaks eriüksuslane või koolitulistaja olemisele plaanivad mänguloojad välja tuua ka "ellujäämise režiimi", kus mängija saab proovida tsiviilisikuna koolitulistamise üle elada.

Sellel aastal on Ameerika Ühendriikides toimunud 21 koolitulistamist, milles on vigastada saanud või hukkunud vähemalt üks inimene.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare