Apple löödud, Samsung on järgmine: Huaweil on plaan õige varsti olla maailma number üks telefonitootja

 (19)
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 ProFoto: Hendrik Osula

Sel nädalal teatati, et Huawei läks kvartali telefonidemüügi poolest Apple'ist mööda. Hiinlastele see aga päitseid pähe ei pannud, ettevõtte tippjuht Richard Yu ütles, et varsti plaanitakse ka Samsungist mööda minna.

Yu ütles intervjuus Bloombergile, et see võiks toimuda juba õige varsti - tema hinnangul on Huawei maailma esimene telefonitootja 2019. aasta neljandaks kvartaliks.

Lisaks peaks firma turuosa selleks ajaks kerkima 20 protsendini. Praegu on sama suur turuosa Samsungil, Huawei turuosa on viimaste tulemuste põhjal 15 protsenti.

Samas ei tundu Huawei ennustus midagi väga ulmelist arvestades, et võrreldes eelmise aastaga müüdi selle aasta teises kvartalis 40,9 protsenti rohkem seadmeid. Sellise kasvu jätkudes ja Samsungi jätkuval langusel võib ambitsioonikas plaan isegi tõeks osutuda.

Tähelepanuväärne on, et Huawei on saanud maailma teiseks suurimaks telefonitootjaks ilma, et omaks ühegi suurema USA telefonioperaatoriga lepingut. Üldse on Huaweil USA turuga probleeme, kuna Ameerika Ühendriikide jõustruktuurid on USA kodanikele öelnud, et Huawei telefone ei tasuks võimalike andmelekete tõttu osta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare