Varsovia: Poola autoloojate nägemus särtsakast innovaatilisest noobelautost

 (2)
Varsovia: Poola autoloojate nägemus särtsakast innovaatilisest noobelautost
accelerista.com

Poola insenerid ja disainerid on loonud ettevõtte, mis hakkab tootma elektri- ja hübriidajamiga luksuslikke sõiduautosid. Varsovia Motor Company esimene elektriline luksussedaan Varsovia peaks tootmisse jõudma 2018. aastal. Poolakad on järgmised, kes Teslale kinda viskavad, sest auto sõiduraadiuseks ainult elektri jõul on ühe laadimisega vähemalt 350 kilomeetrit.

Vahendab Accelerista

Ajalooline “Polski Fiat” välja jätta, ei ole poolakatel tänaseni päris oma autobrändi. Mitmed tootjad – Opel, Ford, Fiat, Volkswagen – valmistavad aga oma sõidukeid Poola tehastes. 2015. aastal ehitati Poolas 355 000 sõiduautot, millest valdav osa müüakse Euroopa Liidus.

Varsovia Motor Company on esimene Poola päritolu autotootja, mis loodab teha kaasaegsete sõidukite vallas maailmamõõtu läbimurde ning tulla turule omanäoliste, luksuslike ja kõrgtehnoloogiliste elektri- ja hübriidajamiga sõiduautodega.

Seotud lood:

Varsovia samanimelise ideeauto kujustus pärineb Poola ühelt hinnatumalt, Kadleri disainibüroolt. Varsovia on esimene sõiduauto, mis on Roman Kadleri ja tema meeskonna poolt algusest lõpuni disainitud, seega on sellesse pandud palju hinge, et luua midagi, mis oleks seninähtust täiesti erinev.

Igal autol peab olema oma lugu. Roman Kadler valis selleks Varssavi saamisloo ning inspireerus tuntud muinasloost, kus kalur Warsi ja näkineiu Sawa teineteisesse armuvad, abielluvad ja lõpuks kahepeale ka Varssavi linnale nime annavad. Teisalt kõnetas Kadlerit Varssavi tänane lugu: Poola pealinn on kiiresti arenev ja uuendusmeelne, olles ettevõtjatele järjest ahvatlevam koht äri ajamiseks.

Varsovia disainikeel valiti lihtne ja harmooniline, et rõhutada sõiduki luksuslikkust ja kaasaegsust. Heas proportsioonis, detailideni läbikomponeeritult lakoonilise välisilmega sõiduk püüab pilku tervikuna. Kadler rõhutab, et just merineitsi Sawa on see, kelle sujuvaid ja kauneid kehakumerusi auto nii seest kui väljast edasi püüab anda.

Olgu siis või näkineid ja malbe merineitsi, igal juhul on poolakad Varsovia kujustamisel biiti tabanud – sarnast minimalistlikku disainijoont oleme näinud nii Volvo tulevikupüüdlustes kui ka näiteks Cadillac Escala ideeautos – ning see müüb praegu päris hästi, sest üldine pilt autodisainis on olnud mitu aega üsna üheülbaline.

Loe edasi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare