Värske ülevaade maailma elektriautode pealinnadest: Hiina juhib ülivõimsalt

 (2)
Värske ülevaade maailma elektriautode pealinnadest: Hiina juhib ülivõimsalt
Hiina Bajouni autotehase töölised uusi E100 täiselektrilisi autosid inspekteerimas. Reuters

Rahvusvahelise puhta transpordi nõukogu (ICCT) värske raport toob välja 20 maailma elektriautode pealinna. Accelerista vahendab, et Hiina on oma positsiooni üleminekul elektrisõidukitele veelgi tugevdanud, kahekümnest kõige elektriautorohkemast linnast koguni seitse asuvad seal.

Rahvusvahelise puhta transpordi nõukogu (ICCT) värske raport toob välja 20 maailma elektriautode pealinna. Selgub, et Hiina on oma positsiooni üleminekul elektrisõidukitele veelgi tugevdanud, kahekümnest kõige elektriautorohkemast linnast koguni seitse asuvad seal.

Alljärgnevalt ülevaade globaalsetest elektrisõidukite pealinnadest – see tähendab, linnadest, mis juhivad üleminekut elektrilistele sõiduvahenditele müüdud elektriautode arvu ja suurema osakaalu poolest kogu automüügis.

2016. aasta müügitulemuste põhjal võib välja tuua 21 elektriautode pealinna. Hiinas asub neist seitse: Peking, Hangzhou, Qingdao, Shanghai, Shenzhen, Taiyuan, ja Tianjin.

Euroopas on elektriautode rohkeid linnu üheksa, millest omakorda neli – Amsterdam, Rotterdam, Haag ja Utrecht asuvad Hollandis. Mis on kerge üllatus, sest siiani on Norra end presenteerinud maailma juhtiva elektriautomaana.

Loe edasi Acceleristast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare