Talvise autosõidu ABC: nippe käreda pakasega toimetulemiseks

 (24)

Talvise autosõidu ABC: nippe käreda pakasega toimetulemiseks
accelerista.com

ABC, mida teha autoga siis, kui väljas paugub käre pakane, kulub hädasti ära. Eestis kimbutab tõsine pakane liiklejaid võib-olla paaril nädalal aastast ja seetõttu ei ole ka suur osa autojuhtidest võimalikeks probleemideks valmis. Probleeme on võimalik suhteliselt kerge vaevaga ennetada, pakume teile omalt poolt välja mõne lahenduse.

Vahendab Accelerista

Oleme varasemalt kirjutanud, kuidas valmistada auto talviseks sõiduks ette ja loodame, et lugejad on neid soovitusi ka tõsiselt võtnud ning kontrollinud üle auto aku, õlide ja vedelike seisu, rehvide korrasoleku ning varunud vahendid jää ja lume eemaldamiseks.

JÄLGI ILMATEADET Pikk prognoos on abiks ennetavate liigutuste tegemisel, lühike ilmaprognoos aitab silma peal hoida toimuval ning vajadusel kiirelt reageerida. Riigi ilmateenistus annab kohalike olude kohta adekvaatset teavet, laiema pildi saamiseks võib kiigata ka norrakate ennustusi.

VAATA TEEINFOT Maanteeameti leht/telefonirakendus ja Waze rakendus nutitelefonis on head abilised. Maanteeamet edastab just Waze’i reaalajas libedahoiatused.

Seotud lood:

ÕLITA UKSETIHENDID Silikoonõli on hea abiline, et uste tihendid korralikult sisse määrida. Tihendeid kuivatama ja määrima peab iga kord, kui autoga pesulast läbi käid.

  • ! Vaata üle ja määri sisse ka bensiinipaagi luuk ja kork. Kontrolli kõik tihendid, avaused, liikuvad osad, kuhu niiskus vahele pääseb üle iga autopesu järel! Kuivata hoolega kõik praod, kuhu veetilgad võivad peitu pugeda. Kasuta selleks pehmet lappi või pesulas olevat imavat paberit.

LUKUÕLI Siia peaks mitu hüüumärki panema. Lukuõli ja silikoonõli on autojuhi parimad sõbrad talvel. Alati, kui väljud soojast autost, pea meeles, et kontrollid üle kõik lukud ja tihendid ja vajadusel õlitad ja määrid. Hea oleks pudelikesi mantlitaskus kaasas kanda, sest hädalisi on teisigi ja lihtne on neil päevil kangelaseks saada.

KÜTUS JA VEDELIKUD
Loe edasi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare