Selgusid Eesti Aasta Auto 2010 finalistid

 (9)
Mullu noppis tiitli Škoda Superb
Mullu noppis tiitli Škoda SuperbFoto: Urmas Oja

Eesti Aasta Auto jõuab tänavu juubelini – seekordne võitja on konkursi ajaloo kümnes. Just meie maa tingimustele kõige paremini vastava sõiduki valib välja 19 Eesti autoajakirjanikust (eesti- ja venekeelne kirjutav ja elektrooniline meedia) koosnev žürii. Finalistide kuuik selgus aga juba täna.

Ajakirja Tehnikamaailm eestvedamisel korraldatava konkursi finaali jõudsid pingelise hääletuse tulemusena tähestikulises järjekorras Mercedes-Benz E-klass, Opel Insignia, Renault Mégane, Škoda Yeti, Toyota Avensis ja Volkswagen Golf.

Ehkki esimene võitja - Peugeot 206 -  selgus veel rahvahääletuse põhjal, mindi alates teisest konkursist sama teed nagu mujal maailmas ning Renault Laguna hääletas esimeseks juba autoajakirjanikest koosnenud žürii. Säilinud on ka rahvahääletus, kuid selle põhjal antakse välja Eesti Rahvaauto tiitlit.

Ainsana on kahekordseks võitjaks tulnud Škoda - Roomster võitis aastal 2007, mullu oli esimene Superb. Ja ka tänavu on tugev tegija - Yeti - taas Škodadest finaalis. Finalistidest parim selgub üritusel, kus kogu žürii ja autod kohal. Uue Aasta Auto saab Eesti novembris.

Eesti Aasta Autod läbi aegade on:

2001    Peugeot 206

2002    Renault Laguna

2003    Mazda6

2004    Honda Jazz

2005    VW Golf

2006    BMW 3.seeria

2007    Škoda Roomster

2008    Ford Mondeo

2009    Škoda Superb

Kasuta kommentaariumi ja foorumit, et ennustada, milline finalistidest Eestile kõige paremini uueks Aasta Autoks passiks!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare