See slovaki lendauto on juba tänavu tavatarbijale ostetav, suur esitlus toimub järgmisel nädalal

 (8)

See slovaki lendauto on juba tänavu tavatarbijale ostetav, suur esitlus toimub järgmisel nädalal
Lenda, vaba lind: see on slovakkide AeroMobil.aeromobil.com

Selle tootjaks on Slovakkia ettevõte nimega AeroMobil, mis esitles prototüüpi juba aastal 2014. Nüüd aga lubavad nad, et selle aastanumbri sees saab autot osta. Järgmisel nädalal ehk 20. aprillil esitletakse AeroMobili Monacos toimuval superautode näitusel nimega Top Marques Monaco.

AeroMobil suutis koguda pisut üle kolme miljoni euro rahastust. Tulemuseks on "täielikult integreeritud hübriidmootoriga neljarattaline sõiduauto ja õhusõiduk," ütleb ettevõte ise oma saavutuse kohta.

Muid detaile ega hinda paraku enne autonäitust avalikkuse ette toodud ei ole. Mashable ütleb aga, et tänavu peaks saama hakata lendautot ette tellima.

2014. aasta prototüüp sõitis ja lendas täiesti tavalise bensiiniga ja vajas lendu tõusmiseks 200 meetri pikkust hoovõturada. Maanduda võis see veel palju lühemal, vaid 50 meetri pikkusel rajal ja tippkiiruseks arendas prototüüp 200 km/h.

Lendavate autode puhul tekib muidugi küsimus, kuidas need seadusandlusse sobituvad, aga AeroMobil ütleb, et nende sõiduk on igati kooskõlas eksisteerivate atuosid ja õhusõidukeid puudutavate regulatsioonidega.

"AeroMobil soovib teha personaaltransporti efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks, võimaldades märksa kiiremat uksest ukseni reisimist keskmise pikkusega vahemaadel ning paikades, kus on piiratud või puudulik teetaristu," iseloomustas slovakkide firma seda, miks peaks keegi endale lendauto ostma.

Mis seal salata, piiratud teetaristule mõeldes tundub tegelikult päris mõnus mõte näiteks reede pärastlõunal kell viis Tallinnas autodest pulbitsevast Tartu maantee ummikust üle lennata.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare