“99% juhtidest vastab autoroolis kõnedele, kuid 71% roolikeerajatest kasutavad autoroolis mobiiltelefoni lisaks helistamisele ka pildistamiseks, tekstisõnumite saatmiseks või sotsiaalmeedias postituste lugemiseks.“

Liiklusseaduse § 33 sätestab, et juhil on keelatud tegeleda autoroolis toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liiklusolude tajumist. Tegelik kõrvaliste tegevuste tõttu toimunud õnnetuste arv võib olla veelgi suurem, sest tavaliste plekimõlkimiste korral on pigem erand, et juht tunnistab õnnetuse põhjusena mobiiliga rääkimist.

Moodne aeg on eesti liiklusstatistikasse lisanud uue mõiste: “roolimobiilik”. Andmete kogumine mobiiltelefonide rollist liiklusõnnetustes on kõikjal maailmas vähe levinud, seda ei tehta kuigi süstemaatiliselt ning hinnanguid, kui paljud roolimobiilikud liiklusolukorda mõjutavad, on antud vähesel määral.

Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand selgitab, et alanud kampaania peamine sihtrüm on 25-34-aastased, igapäevaselt autoga sõitvad mehed: “99% juhtidest vastab autoroolis kõnedele, kuid 71% roolikeerajatest kasutavad autoroolis mobiiltelefoni lisaks helistamisele ka pildistamiseks, tekstisõnumite saatmiseks või sotsiaalmeedias postituste lugemiseks. Probleemi tõsidusele viitab ka asjaolu, et juhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas.“
Loe edasi siit