Robotauto tuleb vältimatult, aga millal ja kuidas?

 (2)

Toomas Vabamäe osales Barcelonas Nissan Futures seminaril ning teeb väikese sissevaate robotauto (endise nimetusega isejuhtivate autode) hingeellu ja selle loojate põnevasse ja vastuolulisse maailma. See maailm peaks millalgi lähitulevikus saama osaks meie argielust.

Vahendab Accelerista

Mõni nädal tagasi lennutati ajakirjanikud üle Euroopa Barcelonasse, Nissan Futures seminarile. Üritus pakkus vastuolulisi elamusi esimesest hetkest: Barcelona lennujaamas käis parasjagu koristajate streik, miska hooned meenutasid seestpoolt pigem prügimäge. Kohaletulnud sõidutati Barcelonas asuvasse Nissani tehasesse, kus toimus neljatunnine suhteliselt pealiskaudne tutvustus isejuhtivate autode teemal.

Arvestades esinejate hulka ja väga piiratud ajaraame, oli ootus midagi sügavat ja sisulist kuulda-näha ebarealistlik. Ent kui need üksikud poetatud pärlid kokku koguda ning kaasaantud materjalikuhja kaevuda, leiab mõtteainet süle ja seljaga.

Pole vähimatki kahtlust, et robotautod tulevad. Pääsu pole. On olemas vajadus, on olemas valmidus.

ROBOTAUTOD VÕIKSID SUURENDADA EUROOPA SKT-D 17 TRILJONI EURO VÕRRA

Seminaril tutvustati sõltumatu mõttekoja Policy Network läbiviidud uuringut (Nissan Europe’i tellimusel) isejuhtivate autode mõju kohta.
Loe edasi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare