MINU AUTO. Metsakutsu räppari-BMW

 (12)

Unistasin E30 kerega BMW-st pikka aega, kuni eelmisel aastal julguse kokku korjasin ja masina ära ostsin, rõõmustab Metsakutsu.
Unistasin E30 kerega BMW-st pikka aega, kuni eelmisel aastal julguse kokku korjasin ja masina ära ostsin, rõõmustab Metsakutsu.Foto: Hooligan Hamlet

Eelmisel nädalal plaadiga „Kuhu koer on maetud” aasta hiphopartistiks tunnistatud Metsakutsu (nimi juhiloal Rainer Olbri) praegu oma lemmikautoga üldse ringi ei sõidagi.

1. Millega sa praegu sõidad?

Praegu sõidan trammiga ja Opel Insignia Country Toureriga, aga minu kõige südamelähedasem auto on kenasti garaažis talveunes. Parkisin auto novembris ära ja ootame kevadet. See on ülimalt heas korras kerega 1991. aasta BMW E30, halvas seisus 1,6-liitrise töömahuga mootoriga. Üleni must ja sedaankerega.

2. Mida oma auto puhul hindad ja mis võiks olla teisiti?

Mul ei ole oma autoga ilmselt kõige traditsioonilisem suhe. Unistasin E30 kerega BMW-st pikka aega, kuni eelmisel aastal julguse kokku korjasin ja masina ära ostsin. Sellel hetkel teadsin, et sõlmisin pikaajalise lepingu, mida ühepoolselt üles öelda ei saa. Loomulikult arvestasin, et ees on palju tööd, vaeva, kulutusi. Samas tean ka seda, et sellele tundele ei ole vastast, kui vana masin minu silme all uue hingamise sisse saab. Oma ebaperfektsuses on ta perfektne, nii et võib vist öelda, et olen tema puhul rahul kõigega ja samal ajal mitte millegagi. Plaanis on ära vahetada mootor, mis on juba olemas ja ootab pealepanekut. Loomulikult vahetan järgemööda ära kõik väsinud jupid. Kindel plaan on ka täiesti uus interjöör, aga seda ilmselt järgmisel aastal. Tehniline seisukord esmajoones. Korrektsuse huvides mainin, et ma ise autot ei ehita, vaid teadjamad sõbrad aitavad unistust ellu viia.

Loe veel

Seotud lood:

3. Milline oli su esimene auto?

Minu isiklik kõige esimene auto oli 1997. aasta BMW 1,6-liitrise mootoriga. See oli räpi-BMW, mitte n-ö jõmmi oma, ja keskkoolis kruiisisime sellega ringi. Eminem ja Dr. Dre plärisesid kõlarites ning kogu elu oli veel ees. Oeh… Ilus aeg.

4. Mida mäletad oma esimesest juhtimiskogemusest?

Mäletan selgelt, et vanaisa otsustas pühapäeval mulle autosõitu õpetada. Istusin rooli ja sõitsin esimese käiguga. Kuni otse sõitsime, oli kõik okei. Seejärel tuli väike kurv, mis väikese poisi nii ära ehmatas, et lõpetasime tee kõrval võsas. Autoga midagi ei juhtunud ja pääsesime lihtsalt väikese ehmatusega. Pärast seda ei julgenud pikka aega autosõitu ette võtta.

Mulle meeldivad autod, nende näod ja emotsioonid, tunnistab Metsakutsu. Foto: Anton Hmelnitski

5. Mis oli autokoolis sinu jaoks kõige keerulisem?

Tagurdamine. Jaurasin sellega seal platsieksamitel ikka tükk aega. Ühest hetkest oli see tagurdamise pärast läbikukkumine nii tüütu, et harjutasin tagurdamist väljaspool autokooli nädal aega järjest. Pärast seda sain platsieksami sooritamises n-ö kuldmedali.

6. Milline on Eestis sõites kõige meeldivam teekond ja milline kõige ebameeldivam?

Kõige meeldivam on sõita Lääne-Eestis. Ma ei oska seda põhjendada, aga suvel, kui sinna kanti satun, tunnen ennast nagu mõnes „Top Geari” hiilgeaegade klipis. Kõige ebameeldivam on sõita Tallinnast Pärnusse ja tagasi. Tee on selle liikluskuhja jaoks liiga kitsas ja rekade hulk on käsitlematu.

7. Mis on su auto kindalaekas?

Manuaal ja parkimiskell.

8. Kas teel lõhkenud rehvi suudad ära vahetada?

Ilmselt suudan. Eelmisel aastal tegin koduaias kuiva trenni. Olin suht hädas ja nõutu, aga äkki pingeolukorras leiaksin lahendused.

9. Üks su hobisid (kui nii võib öelda – ses mõttes, et äkki see tähendab su jaoks midagi enamat) on autode pildistamine. Miks? Milliseid autosid sulle kõige rohkem meeldib pildistada?

Hobi on isegi liiga hästi öeldud. Mulle meeldivad autod, nende näod ja emotsioonid. Varem ma joonistasin neid. Nüüd, kus kaamera natukene käepärasem on, satun neid oma lõbuks pildistama. Mulle meeldib autode juures disain. Mootorid, hobujõud ja muu säärane mulle huvi ei paku. Seda kinnitab ka fakt, et vahetan oma BMW väikese mootori põhimõtteliselt sama väikese vastu, kuigi mul oleks ju võimalus R6 mootor peale panna. Sellel aastal kavatsen kindlasti autosid rohkem pildistada. Mulle meeldib, et neil on hing ja nägu ja tegu, aga samal ajal suudavad nad pildil olla staatilised. Ideaalne modell algajale fotograafile.

10. Kas ja kui palju on autod jõudnud su loomingusse, sõnadesse?

Väga palju. Pikemat sorti autosalm on loos „See on me blokk” 2008. aastast. Vähemal ja suuremal määral on autoteemat ilmunud siin ja seal. Kõige rohkem ilmselt uue albumi „Kuhu koer on maetud” laulus „Aknad lõpuni all”, mis räägibki eelmisel suvel täitunud unistusest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised