Kaup otsas: kõik 80 Koenigsegg Regera – hüperautot on müüdud ja uusi juurde ei tehta

 (6)

Maailma ihaldusväärsemate hübriidajamiga hüperautode tootja Koenigsegg andis oma blogi kaudu teada, et kõik 80 Regera - hüperautot on maha müüdud ning uusi enam juurde ei ehitata.

Vahendab Accelerista

Koenigsegg esitles 5-liitrise V8-turbomootori ja seda toetavate elektriajamitega varustatud 1500 - hobujõulist Regerat kaks aastat tagasi Genfis. Auto suudab 20 sekundiga kiirendada 400 km/h-ni.

Nüüdseks on toodetud 80 eksemplari Regera - hüperautot, mis on ettevõtte ajaloos seni suurim kogus ühte autot ehitada.

accelerista.com

Ühe auto hinnaks on hinnanguliselt 1.8 - 2.0 miljonit eurot, mis tähendab, et ettevõte on teinud ligi pooleteise miljardi euro eest käivet. 2016. aasta oligi Koengiseggi ajaloos seni kõige edukam ka majandusnäitajatelt.

Kõik Koenigseggi autod valistatakse Rootsis, Ängelholmi tehases. Regera tootmine jätkub kuni kõik 80 tellimust on täidetud, aga millal veereb viimane hüperauto liinilt, pole teada. Arvestades suurt käsitöö osakaalu tootmises, võib ennustada, et tööd jätkub veel vähemalt paariks aastaks.

Seotud lood:

Sel kevadel korraldas Koenigsegg laiaulatusliku kampaania, et leida tehasesse abikäsi - kandidaatidelt ei nõutud muud, kui et pea ja käed omavahel koostööd teeksid.

Uued tulijad, kes hakkavad Koenigseggis tööle muuseas koos kaheksa juba tehases töötava noore eesti inseneriga, peavad ühiselt suutma lühendada nii Regera kui Agera RS ooteaegu, mis vahepeal venisid juba rohkem kui nelja aasta pikkuseks.
Loe edasi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare