Kahe päevaga 760 000 toetusallkirja: TopGeari Jeremy Clarksoni konflikt BBC-ga

 (36)

Jeremy Clarkson (54) on üks populaarsemaid telestaare, kelle juhitud TopGeari autosaated toovad BBC-le miljonitesse ulatuvaid tulusid. Paraku otsustas BBC sel nädalal ajutiselt peatada koostöö Clarksoniga, sest see olevat väidetavalt löönud saate produtsenti.

Pühapäevane TopGeari osa jääb ära, on ka tõenäoline, et selle hooaja kaks viimast episoodi jäävad filmimata. On isegi võimalik, et sari leiabki lõpu. Või kolib teise nime all erakanalitesse.

Eile pani blogija Guido Fawkes internetti avaliku petitsiooni, milles kutsutakse BBC-d Clarksonit eetrisse tagasi tooma. Ühe päevaga on allkirju kogunenud juba ligi 350 000, kahe päevaga 760 000, lähemaks eesmärgiks on seatud miljon allkirja.


Kaas-saatejuht James May ei usu ikka veel, et Clarksoni eetrist eemaldamine võiks olla püsivate tagajärgedega. Intsident, kus Clarkson olevat löönud või tõuganud saate produtsenti, olevat aset leidnud Newcastle'is eelmisel nädalal ja May sel ajal väidetavalt sündmuspaigal ei viibinud.

Eeelmisel aastal, mais olevat BBC teinud ka Clarksonile noomituse ja "viimase hoiatuse", kuna saatejuht olevat kasutanud rassistlikuks tõlgendatud sõnu. Oktoobris rikkusid saate salvestuse Argentinas aga kohalikud meeleavaldajad, kes polnud rahul Falklandi sõjale viitava numbrimärgiga autol. Välisriikide ees on BBC pidanud TopGeari saatejuhtide sõnakasutuse pärast vabandama korduvalt.

Seotud lood:

Telesari TopGear

  • 1977 - alustati sarja BBC Midlandsi regionaalse programmina
  • Clarkson on osalenud saate tegemisel 1988. aastast
  • Saadet juhivad Jeremy Clarkson, Richard Hammond ja James May, koos kiivriga testisõitjatega, kes varjuvad varjumine Stig taha ja mõistagi koos tuntud külalistega
  • Clarksoni aastapalk on ligi miljon naelsterlingit (1,42 miljonit eurot)
  • Enam kui 170 episoodi praeguses formaadis (alates 2002)
  • 3 miljonit YouTube'i registreeritud vaatajat
  • 350 miljonit - sarja arvatav üleilmne vaatajaskond
  • 1,7 miljonit - TopGeari ajakirjade üleilmne tiraaž

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare