Kaasaegne auto kui häkkeri ahvatlus: viis pätimagnetit teada!

 (16)

Mis on häkkeri ahvatlus? Auto, millesse saab diivanilt tõusmata sisse murda! Ameerika Ühendriikide sõltumatu kohtuekspertiisi labor PT&C viis läbi katsed ja nimetas automudelid, millesse pättidel on tavalisest lihtsam sisse häkkida. Välja toodi viis sõidukit, mis võivad kurikaelte jaoks olla kerge saak. Et asi oleks tasakaalus, tõstis PT&C esile ka need autod, mis on suhteliselt muukimiskindlad.

Vahendab Accelerista

Autodesse sissemurdmist ja pahavara istutamist on uuritud aastaid – mida nutikamaks muutuvad sõidukid, seda ahvatlevamaks muutub nende “ajuga” manipuleerimine häkkeritele. 2008. aastal uuriti kolmes Ühendriikide ülikoolis, kuidas tungida uuemate sõiduautode pardaarvutitesse ja jõudsid järeldusele, et kõige kergem on seda teha CD-le istutatud pahavaraga – paned vaid CD pesasse ja pahavara asub tegutsema: suretab sõiduki mootori, lahmib ustega, lukustab pidurisüsteemi jne.

Toodi välja ka teised võimalused autode lolliks ajamisel – sinihambaüleselt, mobiilsignaali kasutades, arvutis diagnostikasüsteemi matkides jne. Uuringu kokkuvõttesse aga kirjutasid teadlased tookord, et autodesse IT-manipulatsioonide abil sissemurdmine on siiski suhteliselt vähetõenäoline, sest see on keeruline, aega- ja teadmisi nõudev.

Seotud lood:

Paraku teadlased eksisid. Kui CD-le salvestatud spetskoodiga saab sisse häkkida, siis vastavad tootjad sellele omapoolse käiguga – kaasaegses autos ei ole enam CD-mängijat! Küll aga on SD-kaardi pesad, USB sisendid, bluetooth, wifi hot spot, mobiilside – kõik see, milleta me ühte korraliku autot ju enam ette ei kujuta.

Autonoomsete liikurite ajastu lähenedes kasvavad tootjate riskid ja häkkerite kiusatus – varsti pole autovargal vaja soojast voodist tõustagi, sisestab vaid koodi kuhu vaja ja auto sõidab ise uue omaniku juurde. Püüa tuult väljal!

Möödunud aastal häkkisid entusiastid isegi Tesla Model S-i, mis ometigi on kivikõva pähkel! Tesla vastas häkkeritele omapoolse sammuga, parandades turvaaugud ja pakkudes neile vangikongi asemel koostööd. Tulemus? PT&C hindas Tesla Model S-i suhteliselt virtuaalvargakindlaks autoks!

PT&C : VIIS AUTOT, MILLE HÜÜDNIMI VÕIKS OLLA “HÄKKERI AHVATLUS”

Loe veel

Loe nende tutvustusi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare