Imeilus ideeauto: vaata, kuidas BMW oma 8. seeria taaselustab!

 (18)

BMW teatas mai keskel, et hakkab toob aastatel 1989-1999 toodetud 8. seeria uuel kujul taas müügile ning kujundab sellest oma uue tippseeria.

Hiljuti said ajakirjanikud Itaalias lähemalt näha ka 8. seeria ideeautot, mis mõeldud firma uusi disainipõhimõtteid tutvustama.

Müügikõlbulik uus 8. seeria kupee ilmub järgmisel aastal. See jagab seeriate 5 ja 7 platvormi ning võib kujuneda BMW luksuslikemaks ja kalleimaks autoks üldse.

Ideeauto esi- ja tagaots võtavad välimuse osas eeskuju BMW i8 hübriidautolt, mingeid põhinäitajaid tootja müügilejõudva sõiduki kohta aga ei jaganud.

"8. seeria ideeauto on meie nägemus täisverelisest tippmasinast, luksuslik sportauto, mis on mulle isiklikult nagu tükk ehedat automaagiat," ei jää BMW autodisaini tippjuht Adrian van Hooydonk tagasihoidlikuks.

Uus 8. seeria on 6. seeria kaudne troonipärija ning hakkab konkureerima muuhulgas Mercedes-Benzi S-klassi kupee ja BentleyContinental GT-ga.

Mercedes arendab hetkel ka sportautol AMG GT põhinevat sedaani, millest avalikkuse ette on ühe variandina jõudnud neljaukseline ideaauto.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare