Geely Borui GE: esimene Volvo hübriidtehnoloogial põhinev Hiina auto


Geely Borui GE: esimene Volvo hübriidtehnoloogial põhinev Hiina auto
Foto: accelerista.com

Volvo põimub järjest rohkem emafirmaga: sel nädalal avalikustati esimene Geely mudel, mis kasutab rootslaste valmistatud hübriidajamit. Accelerista kirjutab, et pistikhübriid Geely Borui GE jõuab Hiinas müügile sel suvel ent tootja siht on autot müüa ka üleilmselt.

Kuni siiani oleme Volvo ja Geely koostööst kuulnud Lynk & Co vahendusel. 9. aprillil esitletud Geely Borui GE pistikhübriidiga seoses andsid hiinlased viisaka vihje, et auto jõuallikas on disainitud “Euroopa uurimis- ja arendusüksuses.”

Teisisõnu, klassikaliselt eht-Volvoliku disainiga sedaani jõuallikas tuleb otse Volvo tehasest ning on seesama, mida kasutavad nii Volvo XC40 nunnumaastur kui Lynk & Co 01 ja 02 mudelid.

Geely Borui GE on sisuliselt 2015. aastal tootmisse jõudnud Borui EC9 mudelivärskendus: lisaks rootslaste hübriidajamile on sel uuendatud esiosa ning lisatud sõitjateruumi digividinaid, mis peaksid süvendama muljet eriti keskkonnasõbralikust autost.

Auto teljevahet on kasvatatud 20 mm (2870 mm) ja kogupikkust 30 mm (4986 mm). Välist ilmet lisavad moodsad leed-tuled, mis üldvaates meenutavad Volvo eelmiste põlvkondade disaini. Hübriidajamiga auto on ära tuntav ka parema esitiiva juures paikneva laadimisluugi järgi.

Loe edasi Acceleristast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare