Eesti noormehed said vormeli disaini eest preemia!

 (4)
Formula Student trotsib töntse mõõtmeid krapsakusega
Formula Student trotsib töntse mõõtmeid krapsakusegaFS Team Tallinn

Rühmitus Pelle & Franz, kuhu kuuluvad Sven Sellik ja Pent Talvet, sai tänavuse disainipreemia TTÜ vormelimeeskonnale loodud auto Formula Student eest, millega 2009. a. hooajal ka võisteldi. Lühikese teljevahega taskuvormel näeb tõesti stiilne välja.

3. märtsil kuulutati Disaini- ja Arhitektuurigaleriis välja Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI 2010 laureaadid. Sven Sellik ja Pent Talvet pälvisid Väikse SÄSI preemia muu hulgas just selle pisikese vormeli eest. Sveni ja Pendi tööde puhul hindas žürii professionaalset teostust ning mitmekülgset disainitööd reaalsete klientidega. „Noored disainerid on suutnud lähteülesanded edukalt täita ning pakkuda lahendusi, mis vastavad klientide ootustele,“ oli žürii üksmeelel.

TTÜ/TTK vormelimeeskond FS Team Tallinn palus disainerite abi nende 2009. a. hooaja võistlusauto disainimisel. Sven ja Pent modelleerisid süsinikfiibrist katmiku noorte inseneride projekteeritud raamile. Eesmärgiks oli muuta lühikese teljevahega „töntsi“ autot visuaalselt sihvakamaks, dünaamilisemaks ning tõhustada jahutust.

Katmik tuli modelleerida võimaldamaks ettenähtud tehnoloogilist valmistamiskäiku (CNC mudel => fiiberklaasist negatiivne vorm => süsinikfiiber). Töö valmis tihedas dialoogis inseneridega – mitmekümnest eskiisist valiti sobivaimad kaks esialgsete CAD mudelite loomiseks. Kaks mudelit oli paralleelselttöös, kuni ilmnesid nende eelised ja miinused mille põhjal omakorda valiti üks mudel lõpuni arendamiseks.

Seotud lood:

Formula Student FS Team Tallinn Ringvaatega Raplas from FS Team Tallinn on Vimeo.

Ulatuslikku pildigaleriid auto disainiprotsessist näed SIIN!

SÄSI 2010 nominetide töödega on võimalik tutvuda Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt. 6, Tallinnas) avatud näitusel esmaspäevast laupäevani kell 12-18 kuni 20. märtsini.

SÄSI auhind antakse kuni 35-aastasele Eesti disainerile väljapaistva tootedisaini alase tegevuse eest kolmel viimasel aastal. SÄSI eesmärgiks on Eesti tootedisaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine, disainiteadvuse süvendamine ja valdkonna laiendamine ning uute loojate toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare