Tule ajalukku! 1995: Murru vangla - kas suurim relvatehas Eestis?

 (8)
Tule ajalukku! 1995: Murru vangla - kas suurim relvatehas Eestis?
Relvad teise maailmasõja päeviltEesti Ajaloomuuseum

Lääne Elu kirjutas 28. jaanuaril 1995 Murru relvatehasest.

Läinud nädalal pidas Lääne kriminaalpolitsei kinni Haapsalus elaniku, kes töötas Murru valglas kontrolörina ja müütab vangide valmistatud relvi. Neid olnud kohe terve kotitäis: korralikud püstolid ja revolvrid, lisaks käe- ja pöidlarauad, nupunuga.

Vanglatöötajad müüvad püstoleid 1600-1800 krooni tükk, poole rahast saavat endale, teise poole jätvat hoiule- relvameistrite vabanemist ootama. Relvaäri käivat kinnipidamiskoha juhtkonna teadmisel, kuid midagi ette ei võeta: ka kõrgemad ametnikud saavad sellest oma osa.

Oluline info: Fotol pärinevad relvad pärinevad Teise maailmasõja päevilt ning neid ei valmistatud Murru vanglas. Vaata järgi, mis ajarattal veel põnevat pakkuda ja tule ajalukku. Eesti Ajaloomuuseumi sajandinäitus “Minu vaba riik” ootab sind Maarjamäel.

Ajaloomuuseumi sajandiuudised näitavad huumorivõtmes, et kõikvõimalikud ajalootõlgendused pole veel päris ajalugu. Seeläbi toetame vaimukalt meie enda vabariigi ajalookäsitlust ja kutsume nii noori kui vanu sellega tutvuma.

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe vastavatud muuseumikompleksi avamise puhul teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare