Tule ajalukku! | 1991: Läti alkoralli saab veelgi hoogu juurde

 (1)
Tule ajalukku! | 1991: Läti alkoralli saab veelgi hoogu juurde
Rongiga suvitama!Eesti Ajaloomuuseum

Õhtuleht kirjutas 19. jaanuaril 1991 tänagi tuttavast probleemist.

Viina hind praegu ei tõuse- nii kinnitas eile Liviko peainsener Aavo Veinthal. Hinda ei saa hetkel tõsta juba kas või ainuüksi sellepärast, et olukord ei luba seda.

Nagu arvab Kaunase viinavabriku direktor, oli Leedu sündmuste alguses oma osa just viina äkilisel ja suurel kallinemisel- 10 rublalt 20le pudeli eest. Kui aga arvestada seda, et N. Liidus tõusis villahind ja seetõttu kerkis ka piirituse hind, peab viina hind edaspidi tõusma. Seda ilmselt küll mitte rohkem kui rubla-pooleteise võrra.

NB: Foto on illustratiivne, daamid sõidavad rongiga suvitama, mitte Lätti viinarallile. Kui sa tahad aga näha, mis on varem võimalik olnud, siis tule ajalukku. Eesti Ajaloomuuseumi sajandinäitus "Minu Vaba riik" on üllatav.

Ajaloomuuseumi sajandiuudised näitavad huumorivõtmes, et kõikvõimalikud ajalootõlgendused pole veel päris ajalugu. Seeläbi toetame vaimukalt meie enda vabariigi ajalookäsitlust ja kutsume nii noori kui vanu sellega tutvuma.

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe vastavatud muuseumikompleksi avamise puhul teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare