Kuna toona automaatsihtimisüsteeme polnud ning kogu sihtimine toimus periskoobi abil, oli Wilkinsoni süsteem üpris edukas. Kui peadpööritav kamuflaaž suutis panna torpeedo sihtimise eest vastutava allveelaevaohvitseri vaid paari kraadi võrra eksima, võis see olla piisav, et brittide laeva päästa.
Wilkinsonile anti varsti käsuõigus terve üksuse üle, mis tegeleski spetsiaalselt vaid maskeerimislahenduste välja töötamisega. Muuhulgas kaes Wilkinsoni lahenduse üle ka kuningas George V, kelle see samuti ära pettis. Juba 1917. aasta oktoobriks olid britid maskeeringu toimimises kindlad ning võtsid selle kasutusse kõikide kaubalaevade puhul.
1918. aasta märtsis kutsuti Wilkinson USAsse, kus ta pidi kaasa aitama sealse kamuflaažiüksuse loomisele, mida hakkas juhtima kohalik impressionistlik maalikunstnik Everett Warner.
Sõja lõpuks oli peadpööritavatesse mustritesse värvitud 2300 brittide laeva. Maskeeringu efektiivsust on keeruline mõõta, kuid sõjajärgne analüüs hindas, et maskeeringul oli mõju täiesti olemas. Sarnast kamuflaaži kasutasid ameeriklased ka II maailmasõjas, kuid sel korral kaeti sellega ka laevatekid, et segadusse ajada ka vastaste lendureid.
Kuigi tänapäeval vaatlusseadmete ning radarisüsteemide arengu tõttu enam militaarsõidukite ja laevade puhul kaitsevärvide kasutamine väga mõttekas ei ole, kasutatakse kõiksugu kamuflaažimustreid siiski jalaväevormidel.