Miks jäävad võõrast rassist näod halvemini meelde?

 (16)
Miks jäävad võõrast rassist näod halvemini meelde?
Foto: Ilmar Saabas

Võõrast rassist inimese näo meeldejätmisel käitub aju teisiti kui oma rassi puhul, näitas värske uuring. Põhjalikult uuritud niinimetatud teise rassi efekt näitab, et me suudame oma rassist inimeste nägusid paremini meelde jätta. Miks see aga nii on?

Selle väljaselgitamiseks kasutasid USA Northwesterni ülikooli teadlased elektroentsefalograafi salvestusi, mis tehti ajal kuiuuringus osalenud vabatahtlikud vaatasid erinevate näopiltidega fotosid. Elektroentsefalograaf mõõdab aju elektrilist aktiivsust, vahendab Novaator.

Teadlased avastasid, et nii enda kui teisest rassist nägude samaaegsel vaatamisel ajuaktiivsus esimese 200 kuni 250 millisekundi jooksul kasvab. Eelnevad uuringud on seda väga varajast, ka N200 lainetena tuntud faasi seostanud isikupära tajumise protsessiga. See protsess sisaldab iga inimese ainulaadsete näojoonte, näiteks silmade ja nina kuju äratundmist.

Northwesterni ülikooli teadlaste uuring näitas, et tegelikult sõltub kasvanud ajuaktiivsuse ulatusest ainult see, kas me teisest rassist, mitte enda rassist, inimese nägu hiljem mäletame.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare